istesozluk.com
Yeni iş fikirleri

Yeni Fikirler Yeni İşler

Girişimciler ve yeni iş kurmak isteyenler için iş fikirleri ve yeni girişimler son derece önemlidir. Büyük bir ilgiyle takip ederler. Özellikle konuşulan ve tartışılan iş fikirleri mercek altına alınır ve bir süre izlenir. Peki gelecekte en çok neleri tartışıp bir yandan da onlarla ilgili iş modelleri oluşacak girişimcilerin merak ettiği sorular arasında.

Bugünden Geleceğe Göz Kırpan İşler

Özellikle yeni ödeme yöntemleri, sanal sistemler, tamamen bulut veri depolamasına geçiş, sanal gerçeklik, uzay turizmi, 3D teknolojisi gibi çok önemli başlıklar büyük bir ilgiyle izleniyor. Ve bazı çalışmalara takip ediliyor. Örneğin Çin’de ilk 3D tasarımı yapılıp basılan ve bir omurga parçasının nakili yapıldı. Yani organ nakli gelecekte bambaşka bir boyuta geçebilir. Yine aynı şekilde evler artık 3D teknolojisi ile yapılabiliyor. Yazıcılar artık çok ciddi bir oyun kurucu haline gelmeye başlıyorlar. Diğer bahsettiğimiz önemli başlıklarda geleceğin en çok konuşulan ve girişimleri yapılan işleri olacak. Yeni fikirler teni işler getirmektedir herzaman hayatınızda.

Tarım ve Üretim

Ülkemizde özellikle tarım sektörü iyi değerlendirilmiyor. Bu konuda hem devlet destekleri hem de özel sektör destekleri bulunmakta. Artık tarım içinde farklı teknolojik gelişmeler mevcut. Dolayısıyla eğer yeni bir iş fikri ve yönelmeye hazır bir alan arıyorsanız bu konuda araştırmalara başlayın. Çünkü gidecek çok yolunuz var. İyi bir fikir önce etrafınıza bakın. Etrafınızda neyi değiştirebilirsiniz? Ne eksik? Neyi yaparsanız daha kolay olur işte en yeni fikir de en iyi iş fikri de odur. O zaman yatırımcıda bulunur ekipte. Siz bulunduğunuz yerde önce kendinizi de tanıyarak en iyi şekilde bir iş fikri oluşturmaya çalışın. Büyükşehirde yaşıyorsanız trafik konusunda, sağlık konusunda vb. konularda kafa yorun. Bunlarla ilgili çalışmalar yaparak testler gerçekleştirin.

Yeni fikirler varsa aklınızda siz de bu başlık altında paylaşabilirsiniz.Yorum Yaz

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 836 aboneye katılın