istesozluk.com
Sezonluk İş Fırsatları

Yazları Güneyde, Kışları Kuzeyde Olan İş Fırsatları

Her iş sektörü yılın 12 ayı hizmet veremeyebiliyor. Kimileri sadece yaz kimileri sadece kış kimileri ise sadece ilkbahar – yaz dönemlerde faaliyet gösteriyor. Buda ortaya tek bir şeyi doğuruyor o da sezonluk işleri. Birçok sebepten ötürü bu işler size uygun durabilir. Ancak normal koşullarda işsiz biriyseniz veya dönem dönem çalışıyorsanız bu işler sizin için biçilmiş kaftan olacaktır. Her sezon farklıdır, her sezonu ayrı başlıklara ayırıp tek tek iş fırsatlarını belirtemeyiz. Ancak hepsini kapsayan bir liste oluşturabilir ve buraya en çok tercih edilen, en çok ihtiyaç duyulanları yazabiliriz.Yaz aylarının gözde sektörlerinden biri de reklamcılık alanındada bir çok iş fırsatı vardır.

Tur Rehberliği

Her yıl yaz aylarında özellikle turistlerin ülkemizi ziyaret etmesi ile tur rehberlerine ihtiyaç duyulmakta. Çanakkale, Mardin, Çorum vb. Birçok ilimizde de bu rehberlere ihtiyaç duyulmakta. İlgili bir bölümde üniversite öğrencisiyseniz, daha önce arkeoloji vb. alanlarda çalışmalar gösterdiyseniz tur firmalarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Kış Sporları Eğitmeliği

Ülkemizde Erzurumdan Bursaya kadar birçok konumda kış sporları gerçekleştirilmekte. Yabancı turistten çok yerli turistler yer almakta. Eğer ki bu alanda bir eğitmenlik sertifikası alabilirseniz, bu alana ilginiz varsa, ilgili kurslara giderseniz özellikle kış sporları için eğitmenlikde bulunabilirsiniz.

Garson – Barmen

Bu yıl harici genelde Akdeniz ve Ege bölgesi yaz aylarında sayısız turist ile karşılaşırdı ve doğal olarak garson, barmen ihtiyacı oluşurdu. Bu yıl gerçekleşmedi ancak ileriki yıl da gerçekleşmeyeceği anlamına gelmez. Turistik bölgelerde garson ya da barmen olabilirsiniz. Bu konuda hiçbir tecrübeniz yoksa kurslara, sertifika programlarına katılabilirsiniz.

Bu iş fırsatlarından her hangi birine ilginiz varsa ilk şansınızı onun üzerinde denemenizi öneririm. Ancak yoksa ilginiz olan sezonluk iş fırsatlarına bakmanızı öneririm. Zira ilgi ile yaptığınız bir işte yükselme şansınız çok çok daha fazla.

Sizde Sezonluk İş İmkanı İstiyorsanız Yorum Olarak Belirtiniz.Yorum Yaz

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 831 aboneye katılın