istesozluk.com

Yaptığınız işin profesyoneli olun

Günümüzde bir iş tanımında uzmanlaşmak son derece önemli bir hale geldi. Eğer yaptığınız işte profesyonel değilseniz zaman içerisinde piyasadan elenmeniz kaçınılmazdır.

Kurumsal şirketlerde iş tanımı

Eğer kurumsal bir firmada çalışıyorsanız, iş yükleriniz net olarak belirlenmiştir. Bu iş yüklerinin dışında ekstra bir performans göstermeniz de gerekmez. Bu yüzden yaptığınız işi en iyi şekilde yaparak kariyer adımlarınızı tırmanmaya başlayabilirsiniz. Örneğin; bir üretim şirketinde kalite departmanı içerisinde yer alan bir endüstri mühendisi sadece tedarikçilerle iletişim ve malzeme kalitesinden sorumludur. Bu kişinin üretim ve montaj planlamaları yapması beklenmez. Bu yüzden kariyerinize adım atacağınız sektör ve departman son derece önemlidir, sektör değiştirmek hiç kolay olmadığı gibi başladığınız noktalara geri dönmenize de neden olur.
Bir işe profesyonel olarak başlamak imkansızdır. Bu yüzden sabretmeyi ve istikrarlı bir şekilde öğrenmeyi benimsemelisiniz. İşinizde yükseldikçe müşterilere daha iyi cevaplar verebilir, istekleri çok daha rahat bir şekilde karşılayabilirsiniz.

İş ilişkilerinde profesyonel olmak

Yaptığınız iş kadar işyerindeki ilişkilerinizde de profesyonel olmanız sizi rahatlatacaktır. Çalışma arkadaşlarınızla çok iyi bir dost olmanız veya düşman olmanız gerekmez. Kendi sınırlarınızı çizip, karakterinizi doğru bir şekilde ortaya koyarsanız her zaman daha iyi işler çıkartabilirsiniz. Tutarlı ve adil bir yaklaşım arkadaş çevrenizde zaman içerisinde anlaşılacak, insanların size karşı tutumu da buna göre şekillenecektir.1 Yorum

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 836 aboneye katılın