istesozluk.com
Üniversite İş İlanları

Üniversite İş İlanları

Üniversite İş İlanları hem eğitim hayatlarına devam edip hem de çalışmak durumda olan öğrenciler için farklı seçenekler bulunmaktadır. Hem çalışıp okul gereksinimlerini karşılamak hem de eğitimi aksatmadan oluşturulmuş bir çalışma modelinde çalışmak önemlidir. Bu konuda şirketler uzun yıllardır üniversite öğrencileri için iş alanları oluşturmaktadır. Üniversite öğrencileri kendilerine uygun olan iş tercihlerinden birini seçerek bu işlerde çalışabilirler. Üniversitede katıldığınız projeler eğitim hayatınızın sonunda da size yön göstericektir.

Part-Time Modeliyle Çalışmak

Öğrencilerin en sık tercih ettiği çalışma modelidir. Gross marketler, büyük zincir mağazalar gibi oluşumlarda üniversite öğrencileri esnek saatlerde çalışabilme imkanı bulabilmektedir. Part Time olması ve hem yönetim hem de işin uygunluğu bakımından öğrenciler için çok zorlaması olmayan bir modeldir. Dolayısıyla ilk tercihiniz bu yönde olabilir. Tabi part-time çalışma ile ilgili en can sıkıcı şeylerden biri çalışma saatlerinin bazen düzensizliği ve maaşa yansımasıdır. Ancak kayıtlı bir çalışan olmak eğitim sonrası dönem için avantajlıdır.

Sadece Üniversite Öğrencilerine Özel İş İmkanları

Özel büyük kuruluşlar, bankalar, sigorta şirketleri vb. yapıda oluşumlar sadece üniversite öğrencileriyle çalışırlar. Bunun için kriterler olabilir örneğin ilgili bölümlerin 3 veya 4. Sınıfında okumak gibi. Bunun en önemli artısı okul sonrası dönemde de iş hayatınıza devam edebilir. O iş yerinde kadrolu olabilirsiniz. Bu da sizi eğitim hayatı sonrasında karşınıza gelebilecek iş arama stresinden kurtarmış olur. Ayrıca özellikle banka ve özel kuruluşlarda çalışmak hem maaş hem de yan haklar olarak diğer iş modellerine göre daha avantajlıdır. Tabi bu özel sektöreeki şirketlere girmek kolay değildir. Bölüm hatta başarı oranı dahi aranabilir. Ve çok sayıda mülakata katılmanız gerebilir. Bunun yanı sıra üniversite öğrencileri için çağrı merkezi de iyi bir seçenek olabilir. Özellikle müşteri temsilciği size iş öncesi hayatta müşteri profillerini tanımanız açısından iyi bir deneyim olabilir.

Buradaki adresten başvuruları takip edebilirsiniz.Yorum Yaz

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 836 aboneye katılın