istesozluk.com
Türkiye'deki En Büyük İstihdam Projesi

Türkiye’deki En Büyük İstihdam Projesi

İstihdamı sağlamak ülkeye birçok açıdan faydalı olabilecek bir olay. Faydalı olduğu kadar zorda. Ayrıca deneyimli bir kurum tarafından yapılmalı ki başarılı olsun. Her şeyin düzensiz gittiği, şansın eline kaldığı bir istihdam zaten yok olup gidecektir.Türkiye’deki En Büyük İstihdam Projesi ni sizler için açıklıyoruz. Kimileri büyük kimileri ise küçük. En  azından belli bir oranda istihdam sağlanabiliyor. Ülkemizde dev bir proje ise İşkur tarafından Batman’da gerçekleştirilecek. Şimdiki bilgiler ile projenin 23 Milyon Türk Lirası değere sahip olduğu düşünülmekte. Faydalı bir şekilde kullanıldığında ülkeye getiririsi büyük olacaktır. Proje ise ikibin kişi kapsayan bir proje. Her istihtam da olduğu gibi bununda belli şartları mevcut. Bu şartlar sağlandıktan sonra düzen yerine oturacaktır. 2015’te kazandıran sektörler başlğında bahsettiğimiz sektörler proje kapsamıdadır.

Proje de çalışacak 2 bin kişi MEB‘e bağlı kurumlarda çalışacak. Buda demek oluyor ki istihdam eğitim yönünde. Alınacak çalışanların pozisyonları, ne görevde ne yapacakları vb. birçok konu belirlenmiş durumda. Proje ise sadece Batman halkını kapsamakta. Özellikle genç ve işssiz kesimi hedefleyen bir proje. İşkur tarafından yapılan açıklamada da iş gücünün doğru yönde yönlendirileceğine dikkat çekilmiş. Uzun bir aradan sonra gerçekten kaliteli bir proje gerçekleşebilir. Başvurular ise 1 ila 10 ekim arasında gerçekleştirilmesi gerektiği belirtilmiş. 10 günlük bir süreçte iki fakrlı kanaldan başvuru yapılabilir. 8 ay süreyle başarılı çalışma gerçekleştirenlerin devam etmesi mümkün. Ancak ikibin kişi içerisinde bunu gerçekleştirebilecek çok kişi olduğunu savunulmaz.

Bu istihdam projesi belki diğer projelerden daha düşük bir bütçeye sahip olabilir ancak eğitim alanında bir yatırım gerçekleştiğinden geri dönüşü çok daha fazla olacaktır. Kaldı ki eğitim alanında yapılabilecek diğer projelere de emsal olması çok faydalı olacaktır. Batman gibi bir merkezden çıkması oldukça şaşırtıcı. Öyle bir bölge de bu şekilde bir atılım gerçekleşirse devamı da gelecektir.Yorum Yaz

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 835 aboneye katılın