istesozluk.com
Turizm İş İlanları

Turizm Ek İş Fırsatları

Ülkemizin en karlı gelir kaynaklarından biri Turizm Ek İş Fırsatları dır. Bacasız sanayi olarak adlandırılmasından bile bunu çıkartabiliriz. 2015 itibariyle ülkemizde turizme olan ilgi azalsa da niteliğini korur şekilde devam edebilmekte. Turizm ek iş ilanları oldukça fazladır.Sadece tatil değil aynı zamanda sağlık, din, iş vb. alanlarda da turizm bakımından zengin olduğumuzdan sektör devam etmekte. Bu sektörün getirisi olarak iş bulmanız çok kolaydır. Belki bir cafede garson olursunuz ancak turizm sayesindedir bu. Turizme bağlı tüm işlerde bilmeniz gereken bir şart vardır. O da yabancı dildir. Normal koşulda İngilizce tek başına bir değer ifade etsede bu şekilde ki turistike bölgelerde birden fazla yabancı dil gerekebilmektedir. O yüzden böylesine bir sektörde iş hayatına atılmadan önce yabancı dilinizin olması çok önemli. Garson bile olsanız sizin için önem arz eden bir şeydir bu.Turizm ve tarım ülkemizin her daim lokomotif sektörü olmuştur.

Eğitim

Daha önceden bu sektör için kalifiyeli eleman ihtiyacı liseler ile sağlanıyordu. Ancak günümüzde üniversiteler bu görevi almış durumda. Turizm işletmeciliği, sanat tarihine bağlı edebiyat fakülteleri, bazı yabancı dil grupları bu alanda kaliteli eğitimler almanızı sağlayabilir. Ardından kamu kurumlarında (müze vb.) çalışabileceğiniz gibi özel kurumlarda da çalışmanız mümkün.

Dünyada Türkiye

En çok turist ağırlayan ilk 10 ülkeden biriyiz. Genelde turistlerimizi korunmuş doğal ve coğrafi yapı ile çekmekteyiz. Orta derece bir ikilime sahip olmamızda önemli. Buna ek olarak büyük bir alış veriş kaynağıyız. Mücevher ve tekstil alanında kendimizi kanıtlamış durumdayız. Ayrıca tatil köylerinin, otellerinin vb. Taşınamaz varlıkların çok daha iyi bir konumda olması da turistleri çekmekte.

Eğer turizm sektöründe iyi bir pozisyonda çalışmak istiyorsanız eğitimi almanız şart. Diğer türlü iyi bir noktaya gelmeniz oldukça zordur. Sektörü farklı kılan yapılardan biri de en fazla bir veya iki mevsim grubunda çalışabilmenizdir.1 Yorum

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 836 aboneye katılın