istesozluk.com

Turistik GPS Rehberi Eşliğinde Bireysel Gezi Turu İş Fikri

San Francisco’dasınız ve küçük bir gezi yapmak istiyorsunuz. Ancak turistlerin toplu bir şekilde hareket ettirilmesi, haritalarla cebelleşme ve yoldan geçen insanlara sorarak yer ve yön sorgulamak oldukça  zahmetli bir iştir. Neyse ki; artık şehrin turistler için özel amaçlı çalışan “GoCar Rentals” arabaları var. Bu arabalar iki kişilik oturma kapasitesine sahip; önde iki arkada tek tekerlek olmak üzere toplam üç tekerlekli  minik ve şirin bir yapıya sahiptir. Taşıtı kullanacak olan kişilerin kask takmaları zorunludur.

GoCar Araçları; yerleşik bilgisayar ve turistik GPS sistemi ile, insanları turistik yerlere yönlendirip sanki üçüncü bir kişi(tur rehberi) varmışcasına hizmet sağlar. Sistem, sürücüye istediği gibi sürüş imkanı sağlamakta ve beş farklı dil seçeneğine sahiptir.

go-car-turistik-gezi-tur-gps-araclari-3

GoCar’da bulunan Elektronik Rehber; otobüslerin gidemeyeceği yerlerdeki  turları keşfetmenizi sağlıyor, yemek ve alışveriş merkezlerini hafızasında barındırıyor. GPS tur rehberi ,durma yerleri için  tavsiyeler verip , aynı zamanda sürücünün kaybolup kaybolmadığına dair bilgilendirmeler de yapıyor. Şirket yaptıkları GoCar aracı için : “Tam bir   tur  rehberi , güvenilir bir  co-pilot(Yardımcı Pilot) aynı zamanda” diye yorum yapıyor.

GoCar’ın bir saatlik kiralama ücreti: 44 Amerikan Doları. Sonraki bir saat için 34 Dolar ve  bundan sonraki beşinci saate kadar olan ödemeler ise 24 Dolar üzerinden yapılıyor. GoCar sürecek olan kişilerin ise, 21 yaş üstü ve ehliyete sahip olmaları gerekmektedir.

Böyle bir konsepti girişimciler istedikleri turistik bölgede uygulayabilirler.

Bayilik/Franchise: GoCar Rentals franchise ortaklığı için 50.000 Dolar  ile 100.ooo Dolar arası bir ücret ödenmesi gerekir. Şirketin ilk yan bayisi (aynı isim altında) San Diego’da daha sonra ise Miami’de açılmıştır. Başka ilgi çekici turistik yerlerde açılmak üzere çeşitli planlar yapılmıştır. GoCars, ayrıca şirket tarafından satılabilmektedir. Böylece araç/araçları alıp gezinti yapılabilir ya da yeni baştan bir benzeri firma kurulabilir. Yeni bir GoCars’ın fiyatı ise 6000 USD değerindedir.

Araba kiralamanın turistler için diğer avantajları ise, bu kişilerin halkın içine karışmak ve daha uzun yolculuk yapmak isteyebilecekleri göz önünde bulundurulmalıdır; bu da kendi başlarına hareket etmelerini gerektirir. Bir gezi planına ve rotaya sahip olan otobüs seferlerindeki(turları) gibi kısıtlama olmaz aksine istediğiniz gibi davranabilirsiniz. Özgürlüğüne düşkün turistler için GoCar mükemmel bir seçimdir.

Ülkemizin de bir çok turistik bölgeye sahip olması, her yıl milyonlarca turistin ziyareti ve turizmden önemli gelirler elde ettiği düşünülürse; GoCar tarzı araçları kiralayarak bir tür “otorehber” hizmeti vermeye dayanan böyle bir iş fikri, turizm alanlarındaki girişimciler için iyi bir gelir fırsatı olarak düşünülebilir.Yorum Yaz

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 831 aboneye katılın