istesozluk.com
Tavuk çiftliği kurmak

Tavuk Çiftliği Kurma Fikri

Son dönemde iş fikirleri arasında ilgi çekici başlıklardan biri tavuk çiftliğidir. Öncelikle bir girişimci olarak bu işi yapıp büyüyebilir miyim diye düşünüyorsanız evet bu mümkündür. Özellikle artık tavuk konusunda insanlar çok seçici hele ki organik bir şekilde bu işi iyi yapabilirseniz ve en önemlisi kendinizi iyi tanıtabilirseniz büyüme hızınız katlanarak gider. Ancak bu işi yapmak istiyorum demekle olmuyor ciddi bir araştırma ve ilgi alaka isteyen bir iş dolayısıyla işin uygunluğundan emin olmalısınız.

Uygun Koşulların Oluşması

Bu konuda bir iş yapmaya karar verdiyseniz çok yönlü bir araştırma yapmanız gerekiyor. Mevsim şartları dahi konumlandırmayı etkiler. Ayrıca bürokratik izinler de gereklidir. Yani külfetli bir iş ancak başlamak ilk adımdır. Doğru profesyonelleri de yanınıza dahil edebilirseniz kısa sürede ufaktan başlayabilirsiniz. Ancak bu kategori de ciddi uyanıklık yapan ya da işi kötüye kullanan tavuklara ilaç veren vs. yapılar mevcut. İşte farkınızı ortaya koyduğunuzda ve ufak ufak tanındığınızda sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

Kredi Desteği ile İşi Kurmak

Gerçekten çok iyi düşünülüp tartılması gereken bir karar. Çünkü bu tip işlerde bir geriye dönüş ya da başka bir şey deneyelim yok iyi bir şekilde yapmalı ve arkasında durmalısınız. Devlet destekli krediler işinizi kolaylaştıracaktır. Dolayısıyla bu işin size uygunluğundan emin olmalısınız. Ayrıca yönetim olarak, tecrübe olarak bir şeyleri ortaya koyabilir misiniz bu konuda iyi bir süreç geçirdiniz mi net olarak bunun cevaplanması gerekir. Burada önemli olan noktaların başında lokasyon durumu geliyor. Bahçeniz mi var bu işi nerede yapacaksınız ya da birkaç dönüm ile bir yerle mi başlayacaksınız gibi çünkü takip ve ilgi gerektiren bu süreçleri yakından yönetmeniz gerekiyor. Ancak her şeye rağmen eğer işe ve kendinize inanıyorsanız karlı bir işe dönüşmesi muhtemele iş fikirlerinden biridir.Yorum Yaz

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 835 aboneye katılın