istesozluk.com

Shell & Turcas Petrol A.Ş

2006 yılında, istasyon ağını genişletmek ve ticari faaliyetlerini çeşitlendirmek amacıyla yeni bir yapılanmaya giden Shell, sektörün köklü bir diğer firması olan Turcas Petrol ile ortaklık yaparak Shell & Turcas Petrol A.Ş’yi kurmuştur. Perakende satışlar, ticari akayakıtlar, ticari filo ve madeni yağlar alanlarındaki faaliyetleri bu bünyede yürütülmeye devam ederken petrol ve doğal gaz arama, kimya, elektrik ve denizcilik faaliyetleri diğer Shell şirketleri tarafından yürütülmekte.

Shell & Turcas Petrol’ün Faaliyet Alanları

Akaryakıt ve Madeni Yağların Dağıtımı ve Pazarlaması

1000’i aşkın istasyonu ile her gün 1 milyondan fazla müşteriye hizmet sunan Shell & Turcas Petrol; Shell V-Power Nitro+ performans yakıtları, Shell FuelSave tasarruf yakıtları, Shell Helix Motor Yağları, AutoGas markalı otogaz markaları altında hizmet vermeye devam ediyor.

Sektörün ilk ve en büyük filo yönetim sistemi olan Shell Taşıt Tanıma Sistemi ile binlerce araç sahibine hizmet sunan Shell, yine sektörün büyük sadakat programlarından olan Shell Club Smart ile milyonlarca aktif kullanıcısını kampanyalarından yararlandırıyor.

Shell ayrıca, Türkiye genelinde 4 akaryakıt, 2 LPG ve 5 ortak işletilen akaryakıt terminali ile toplamda 11 depolama tesisine sahip.

Petrol ve Doğal Gaz Arama Faaliyetleri

2011 yılında Türkiye Petrolleri ile birlikte Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde arama faaliyetlerine başlayan Shell, petrol ve gaz aramalarını da portföyüne ekledi. Akabinde Karadeniz Bölgesi’nde derin deniz aramaları yapılmaya başlandı.

Doğal Gaz ve Elektrik Ticareti

2004 yılında doğal gaz ithalatı ve ticareti yapmak üzere Shell Enerji A.Ş kuruldu ve Türkiye’de boru hatları ile doğal gaz ihalatı yapan ilk uluslararası şirket konumuna geldi. Mayıs 2014’te ise elektrik ticaretine başlandı.

Kimyasal Satışlar

Deterjan, boya ve basım mürekkepleri, ev eşyaları gibi günlük hayatımıza giren petrokimya ürünleri, birçok sektörde kullanılmak üzere kurumlara tedarik ediliyor.

Denizcilik Satışları

Türkiye’nin 21 limanında ulusal firmalara madeni yağ ürünleri ve teknik destek hizmetleri veriliyor.

Havacılık Satışları

12 ayrı havaalanında, günde ortalama 70 uçağa yakıt ikmali, Shell tarafından gerçekleştiriliyor.Yorum Yaz

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 836 aboneye katılın