istesozluk.com

Sektörlere Göre En fazla İş İlanları

İş ilanları birçok mecrada yayınlanır ancak bazı kategorilerdeki iş ilanları daha fazladır. Genelde liderliği hizmet sektörü çeker ve çok hızlı bir eleman sirkülasyonu vardır. Tabi böyle olmasının iyi yanları olduğu gibi dezavantajları da vardır. Örneğin güçlü bir cv ile çok kısa sürede hizmet sektöründe iş bulabilirsiniz. Ancak değişim hızı çok güçlü olduğundan yoğun talep sonrası iş bunalımına girebilirsiniz. Bu iş bunalımı yoğun mesai saatleri ve yerine hazır adam var modudur. Dolayısıyla eli her zaman güçlü tutmak ve iş disipline sahip olmak önemlidir.

Özel Sektör Öne Çıkıyor

Özel sektör sürekli bir değişim vardır. Ülkemizde ciddi işsizlik oranları olsa da her gün çıkan ve giren insanlar oluyor. Bu da ilanların sürekliliğini arttırıyor. Ancak özel sektörün bazı kategorilerinde deyim yerindeyse kapağı atabilirseniz geleceği kurtarabilirsiniz. Örneğin banka iş ilanları bu bahsettiğim konuda zirveye oynar. Bankalara sınavla ve ciddi mülakatlar sonucunda sadece lisans mezunları değil önlisans ve lise düzeyinde de alımlar yapılabilmektedir. Aynı şekilde genel bir kategori olsa da muhasebe iş ilanları da son derece popüler bir iş arama hacmine sahiptir. Vasıflı vasıfsız ilanlar olabiliyor. Ancak son dönemde sertifikalı kursların artması sonucunda belli bir eğitim ve tecrübe isteyebiliyorlar.

Fabrika İlanları Hakkında

Ülkemizin çeşitli illerinde fabrikalara ara ara alımlar yapılır. Genellikle gazete ilanlarıyla duyurulur. Bu sayede kadrolu olarak çalışabilme imkanına ulaşabilirsiniz. Örneğin kimya iş ilanları bu konuda genellikle ara eleman ihtiyacını karşılamak için açılan sektörel ilan kategorilerinden biridir. Bunun yanı sıra tekstil iş ilanları da çok ciddi sayıda eleman ihtiyacı için ilanlar açarlar.

Güncel İş İlanlarına linkten ulaşabilirsiniz.1 Yorum

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 835 aboneye katılın