istesozluk.com

Satış Teknikleri

Bir ürünü temin ettikten sonra onu pazarlamak, karşı tarafa en doğru zamanda ve fiyatta sunmak son derece önemlidir. İyi bir satış yapmak için farklı karakterlere sahip olmak gerekir.

Kişilik analizi iyi yapılmalıdır

Bir ürünü veya hizmeti alıcıyla buluşturmak için öncelikle müşteriyi çok iyi tanımlamak gerekir. Müşterinin istekleri ve üründen beklentileri çok iyi bir şekilde analiz edildikten sonra satış için gerekli stratejiler oluşturulur. Örneğin; oyun bilgisayarı almak isteyen biri için ekran kartı özellikleri çok önemli bir konuyken, internette sörf yapacak biri içinse bilgisayarın hızlı olması yeterlidir. Yani burada iki farklı müşteri profili gözüküyor. Biri teknik detayları öğrenmek isterken diğeriyse sadece bilgisayarın son derece hızlı olduğunu duymak isteyen bir müşteri profilidir.

Yüksek enerji her zaman satış yapar

Müşteriye pozitif bir yaklaşım her zaman karşındakinizi etkiniz altına almaya yarar. İtirazlara ve eleştirilere olumlu yanıtlar verirseniz satışını çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Burada önemli olan konu her zaman pozitif havanızı koruyabilmenizdir. Günlük hayat içerisinde bir satışçı olarak birçok şeyle karşılaşabilirsiniz fakat bunu iş hayatınıza yansıtmadığınız sürece kar etmeye devam edersiniz.

E-ticarette müşteri memnuniyeti

Günümüzde oldukça trend bir hale gelen e-ticaret sistemi halkımız tarafından oldukça benimsenmiş durumda. İnternetten yapılan satışlarda en önemli konu canlı bir şekilde iletişime geçebilmektir. Satışların artması için her zaman ulaşılabilir olmanız gerekir.2 Yorum Var

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 835 aboneye katılın