istesozluk.com
Proje Fikirleri

Proje Fikirleri

Proje fikirleri için kimi zaman sermayeniz olabilir ama bir türlü o aradığınız iş fikri aklınızda olmayabilir ya da sizi çeken bir şeye rastlamamış olabilirsiniz. Ya da girişimci bir kişi olarak devlet desteği ile iş kurmak istiyorsunuz ama yine iyi bir proje konusunda hala arayıştasınız. Peki nasıl bir yol izlemeli ve projeyi etkileyen faktörler nelerdir bu konuda bazı fikirlerinizin olması gelecek adına son derece önemlidir. İyi proje ile başarılı proje arasında uygulama farkı vardır unutmayın. İzlediğiniz reklamlar size işinizle ilgili fikir verebilir.

İyi Bir Proje İçin Nasıl Bir Yol İzlenmeli

Öncelikle hangi kategori de bir proje olacak bu çok önemli. Örneğin gelecek beş yıl içinde sanal gerçeklik ve 3D üretim son derece yaygınlaşacak. Örneğin bu konuda bir proje gerçekleştirilebilir. Yahut artık veri depolamada bulut sistemi çok önemli bir yere sahip ve büyük yatırımcılar bulut sisteminde iyi girişimlere destek veriyorlar. Bu tarz bir girişim de olabilir. Bu bahsettiklerimizi gelecekte daha çok konuşacağız dolayısıyla eğer bu kategoride bir iş yapabilirim diyorsanız yatırım alanları çok geniştir.

İyi Proje ve Uygunluk

Bazen proje çok iyidir ama size uymaz. Sonuçta bir insan yaptığı işten zevk almalı eğer durum yöle değilse sonra o iş cehenneme döner ve sıkılır. Dolayısıyla bu iş biraz üniversite tercihini de benziyor. Çok para kazandıracak bir bölümü yapmak istediğiniz bölüme tercih ederseniz birkaç sene bir bakmışsınız yine sınava giriyorsunuz. Çünkü hayatın işleyişi böyledir. Bu sebeple iyi bir proje sadece fikir anlamında değil her anlamda sizi çekmelidir. İnsan yaşamını kolaylaştıracak, yenilikçi ve insanların ihtiyaç duyabileceği bir şeyi geliştirdiğinizde sonuç alırsınız. Sonraki süreçte projenin hakkını vermek yani iş planlaması, iş geliştirme ve faaliyet sonra insanlara ulaşmada başarılı olmak, bunlar size sonu getirecektir.Yorum Yaz

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 835 aboneye katılın