istesozluk.com

Profesyonel Yemek Stüdyolarında “Kendin Pişir Kendin Ye”

Dream Dinners gibi yemek servisleri, sizler için bütün zorlukları ortadan kaldırıp ihtiyacınız olan bütün sağlıklı ve lezzetli malzemeleri pazardan ve çeşitli marketlerden topluyor , yemek pişirme işini ise size bırakıyor.

Profesyonel yemek stüdyolarında yemek pişirme imkan sağlayan servis, günlük limit olarak bir kerede 24 yemek yapılabileceğini belirtiyor. Yemek çeşitlerini dönemlere ve o bölgenin zevklerine göre seçiyor. Yemek çeşitleri belli olduğundan, o yemeği oluşturan bütün malzemeler ve farklı tatlar için sos, baharat vb ürünler düşünülmüş oluyor. Kendi internet siteleri bulunan servislerin istek/öneri bölümünden  gerekli, ekstra istekler, tavsiyeler veriliyor.

Dream Diners’ta “Hep aynı yemekleri mi yiyeceğiz?” demeyin, çünkü istemediğiniz kadar yemek çeşidiyle karşınıza çıkıyorlar. Sipariş ve yer ayırtmak için resmi internet sitesine girip, ne boyutta, kaç kişilik ve kaç seferlik yemek yapacağınızı belirtiyorsunuz. Size belirli bir yemek menüsü sunulup “sadece bu yemekleri yapabilirsin denmiyor, mutfakta malzemeleri bulunan bütün yemekleri yapabilirsiniz(sipariş edilen menüye göre).

Ayrıca bu tarz şirketlerin, kendi aşçı takımı bulunmakta ve istediğiniz zaman paket servisi yapabilmektedirler. Örneğin bir parti mi vermek istiyorsunuz? Grubunuzu toplayın ve istediğinizi yapıp ayrılın, hatta elleriniz boş ayrılın biz size gönderelim gibi seçenekler sunulmuş. Bu tür bir iş fikri, dışarıda yemek yemek istemeyip kendi yiyeceğini hazırlamak isteyenler için idealdir. Türkiye’de kim gider buraya diye düşünüyorsanız, hemen birkaç örnek verelim: İşyerlerinde, okullarda, kurslarda olanlar, hastane refakatçileri, yolcular, seyahat edenler, tatilde olanlardan bazıları yemeklerini dışarda yemek istemeyebilir ve kendi yemeklerini sağlıklı besinlerden kendileri hazırlamak isteyebilir. Diyabet hastaları da çok yerde yemek sorunu yaşarlar ve bu yüzden böyle bir hizmetten faydalanabilirler. Veya dışarı yemek servisi hizmeti vermek isteyen ev kadınları, profesyonel araç-gereçlere sahip değillerse veya malzeme ayarlamak için zamanları kısıtlıysa, sipariş aldıkça bu tür bir hizmeti kullanabilirler.  Kurs vermek isteyen aşçılar için, mükemmel bir eğitim yeridir. Ayrıca, yemek pişirmekle ilgilenenler için, ortak zevklere sahip insanların biraraya geldiği bir sosyalleşme ortamı da oluşur ve bu da müşterilerin mekanla duygusal bağ kurmalarına neden olur.

Dream Diners’ta etrafın temizlenmesiyle market sahibi ilgileniyor, siz sadece yemeğinizle uğraşıyorsunuz. Örnek olarak; Dream Dinners’ın sunduğu tarifelerde 12 yemek çeşidini 4-6 kişilik versiyonu ya da 24 yemek çeşidinin 2-3 kişilik versiyonu için “dönem başına 200 dolar” ücret istemektedir. Yemeğinizi yaparken aşçılardan yardım alacaksanız eğer, ek ücret ödemeniz gerekiyor ki, bu da 12 yemek için dönemlik 179 dolara denk geliyor.

Dream Dinners’ın dünya genelinde 14’ü Amerika Birleşik Devletlerin’de olmak üzere, 49 marketi bulunmaktadır. İşlerinin yolunda gitmesinden olsa gerek 18 market daha açma girişimindeler. 

Firma Web Sitesi: dreamdinners.com

 

Böyle Bir İş Fikrinin Avantajları 

Sağlıklı beslenmek isteyen ve düzenlerini bozmak istemeyen aileleri kendinize çekebilirsiniz. Fast food tarzı yaşamın getirdiği sağlık sorunlarını hepimiz bilmekteyiz ve bu yaşam tarzı insanları tembelliğe itmektedir. Zaman kaybını azaltmak için fast food alıyorum diyenlere kendi mutfağınızı en kararlı ve hazır hale getirerek müşterilerinizin yemeklerini zahmetsizce ve vakit kaybı olmadan yapmasını sağlayabilirsiniz. İşin büyüklüğüne bağlı olarak bir süpermarket ile anlaşmanız sizin yararınıza olacaktır. Gittikçe batılaşan yaşamımız fast food tüketimini arttırmıştır. Obeziteyle uğraşan toplumlarda, kilo diğer sağlık sorunlarını da beraberinde getirmiştir. Kim bilir, ileride belki de  bu tarz yerler açmaları için fast food yerlerine özel teklifler sunulabilir(devlet tarafından). Türkiye ‘ de genelde kendin pişir kendin ye tarzı yerler et restaurantlarından oluşmaktadır yani ev yemekleri sektörü gelişmemiştir. Mutfağınızı farklı kişilere hitap edicek şekillerde kurgulayabilirsiniz; örneğin diyet mutfağı, atıştırma mutfağı, et mutfağı gibi.Yorum Yaz

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 836 aboneye katılın