istesozluk.com

Öğrencilere Part-time İş İlanları

Eğitim hayatına devam ederken çalışmak durumunda olan öğrenciler için çeşitli iş imkanları vardır. Bu iş imkanlarının iyi yanı part time özelliklere sahip olmasıdır. Bu sayede öğrenciler eğitim hayatlarından geri kalmadan aktif iş hayatlarını sürdürebilirler. Bayanlara part time iş olanakları deyince en sık tercih edilen ve kolay iş bulunan çalışma alanları kasiyerlik, satış temsilciliği, çağrı merkezi müşteri temsilciliğidir. Bu alanların yanı sıra farklı alanlarda çok sayıda part time iş bulabilirsiniz. Ancak sirkülasyon bu bahsettiğimiz 3 iş kolunda çok fazladır. Bunun yanı sıra hem ek iş hem de eğitime devam edenler için diğer bir tercih de part time temizlik iş ilanları olmaktadır. Bu iş ilanları sürekli ve haftalık ve günlük olarak değişebilmektedir. Para kazandıran iş kollarından biriside part-time olanlardır.

Sosyal Medyada İş Arama Süreci

Artık sosyal medyayı birçok şey için kullanabiliyoruz. Ve bunlardan biri de iş bulma sürecini hızlandırmak. Birçok marka artık iş duyurularını kendi hesaplarından yapabiliyorlar. Part time iş ilanları Facebook üzerinden de ulaşılabilir durumda. Böylelikle direk CV göndererek süreç başlamış oluyor. Sosyal medya da yine hem arkadaşlar hem de çevre olarak adlandırılan etkileşimli insanların görmesiyle iş ilanı birçok kişiye organik bir şekilde anlık olarak ulaşabiliyor.

Part Time İş Hakkında Dikkat Edilecek Hususlar

Evet çalışmak durumundasınız ancak eğitim hayatınızı ya da kendinizi çok yıpratacak bir işe girmemeniz gerekiyor. Sonra ilgi kaybı olabilir bu da eğitime olan algınızın dağılmanıza sebebiyet verebilir. Bunun yanı sıra part time çalışırken vardiya saatleriniz düzensiz olabilir bunu göz önünde bulundurarak çalışacağınız lokasyonun ulaşım alternatiflerine önceden bakın. Dört mevsim yaşayan bir ülke de gece nasıl döneceğim sorularını işte işten geçtikten sonra sormayın. Sizde part-time iş ilanları kategorimize göz gözdirebilirsiniz.1 Yorum

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 833 aboneye katılın