istesozluk.com

Neden İngilizce Öğrenmeliyiz?

73 ülkede 1 milyardan fazla konuşulan İngilizce, günümüzde en değerli yabancı dil olarak dünyadaki yerini almıştır. Bakın en çok konuşulan dil demiyoruz, en değerli dil diyoruz çünkü İngilizce en çok konuşulan yabancı diller arasında birinci değildir, ikinci dahi değildir, kendisi dünya üzerinde en çok konuşulan üçüncü dildir. Peki, İngilizce Öğrenmek ve İngilizce konuşmak neden bu kadar önemli ve gerekli odluğunu biliyor musunuz?

Günümüzde kullandığımız birçok ticari, eğitim, iş hayatındaki ürün hazırlanışı ve sunuşu, askeri ve diplomatik, eğlence ve günlük hayatın geri kalan birçok noktasında kullandığımız terimlerin İngilizce kökenli olduğunu biliyorsunuz. İngilizce dünyada en çok konuşulan dil olmamasına rağmen, dünya üzerinde en fazla ülkede konuşulan ve anlaşılan ulusal bir dildir. Bu yüzden toplumsal olarak da, küresel olarak da büyük bir öneme ve gereğe sahiptir. İşe başvuru sağlayacağınız özgeçmişinizde iyi derecede bilinen bir yabancı dil seçeneği olarak İngilizceyi koymak iş başvurusunda bulunduğunuz şirket patronlarınız tarafından yeniden gözden geçirmeye itecektir. Sadece iş alanı değil günlük hayatta da arkadaş ortamında bir film adını dahi İngilizce söylemek bile havalı iken o dili komple bildiğinizi ve sık sık anekdotlar olarak sunduğunuzu bir düşünsenize. Sadece arkadaş ortamında ayrıcalıklı olmak için değil, günlük hayatınızı daha zevkli hale getirmek için de öğrenebilirsiniz üstelik. Örneğin bildiğiniz klişe kelimeler dışında İngilizce bilmiyorsanız, yani İngilizce günler, İngilizce saatler yahut sayılar harici bir İngilizce yetisine sahip değilseniz izlediğiniz filmleri, dizileri, televizyon programlarını, okuduğunuz kitapları ve hatta radyoda karşınıza çıkıp dinlemekten keyif aldığınız şarkıları anlamakta güçlük çekiyor olmalısınız. İngilizce öğretmenlerine göre oldukça fazla ek iş olanağı ve özel ders imkanı vardır.

Durum böyle iken yurt dışına seyahat yapmak da hali ile size korkutucu ve bir o kadar da kendinizi güvende hissettirmeyecektir. Turist rehberlerine dökülen tonlarca para, rehberlerin sizin istediğiniz yerlere rahatça götürmemesi gibi bir kısıtlama ve şehirde rehberiniz olmadan adım atamamanız da kişiliğinizi kendinizi yurt dışında temsil etme yetinizi kaybettiğiniz için zedeleyecektir. Yurt dışına seyahatin, örneğin Ankara – İstanbul arası gitmek kadar kolay olduğu, oradaki insanların dilini bilerek rahatça gezeceğiniz ve aklınıza esen her yeri görüp insanları ile tanışacağınız bir seyahat size de cazip gelmiyor mu?

Şu sayılanlar inanın hayatta karşınıza çıkan yabancı dil gereksiniminin sadece çok ufak bir kısmı iken, hayatımızın her alanında yabancı dil karşımıza muhakkak çıkarken ve biz bu durumda hala yeterince donanımlı değil iken sizce de İngilizce öğrenmeye hemen başlamanız gerekmiyor mu? Biz de öyle umuyoruz ve en kısa sürede bu dili öğreterek, sizleri gerek iş hayatında, gerek eğitim gerekse günlük hayatta ve hatta yurt dışı seyahatlerinize güven vererek daha donanımlı ve kendini her alanda temsil eden bir birey haline getirmeyi düşünüyoruz. O halde durmayın ve bize katılın!

Yorum yolu ile ingilizce ek iş fırsatlarına ulaşabilirsiniz.Yorum Yaz

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 836 aboneye katılın