istesozluk.com

Nasıl Terfi Alırım ?

İşyerindeki konumunuz artık size yetmiyorsa ve bir an önce kariyer merdivenlerini tırmanmak istiyorsanız nasıl terfi alacağınızı da bilmeniz gerekir.

İş değiştirerek yükselme

Terfi almada en çok kullanılan yöntemlerden biri belli aralıklarla iş değiştirmektir. Eğer bir işyerinde yükselme şansı göremiyorsanız hemen yeni iş arayışlarına başlayabilirsiniz. Yapacağınız görüşmeler sonucunda eğer deneyim sahibiyseniz daha iyi bir pozisyona daha iyi bir maaşla yerleşebilirsiniz.

Aynı işyerinde terfi almak

Aynı işyerinde yükselmek istiyorsanız öncelikle kendinizi göstermeniz gerekiyor. Diğer çalışanlardan farklı özelliklere sahip olmak, sorumluluk sahibi olmak ve şirketi kendinizinmiş gibi benimsemek kariyerinizde yükselmeye yardım eder. Bunların yanı sıra kadro açığının olması gerekir. Eğer yönetici pozisyonunda şirket içinde açık bulunmuyorsa ve gelecekte bu tarzda bir açık olmayacağı kesinse yapacağınız çok da bir şey bulunmuyor. Bu noktada yaptığınız işin sizi ne kadar tatmin ettiğini, maaş durumunuzu ve sosyal haklarınızı sorgulamaya başlayabilirsiniz. Bu saydığımız maddelerden memnun olmadıklarınız varsa yeni bir iş aramaya başlamanız gerekebilir.

Terfi alınamıyorsa zam nasıl istenmeli

Zaman içerisinde terfi alamamak işyerindeki motivasyonunuzu ve veriminizi düşürebilir. Zam isteğinizi yöneticinize aktarırken, şirket içi veriminizden ve aynı şartlarda çalışan diğer çalışanların maaşlarından kibarca bahsedebilirsiniz. Günden güne zorlaşan hayat şartları nedeniyle maaşınızın eskisi kadar yeterli olmadığını söylemeniz durumunda zam isteğiniz büyük bir olasılıkla kabul edilecektir.2 Yorum Var

  • bundan 2 ay önce iş yerinden zam istedim yapmadılar sonra terfi için başvuruda bulundum fakat bulunduğum pozisyondan düşürdüler şimdi iş arıyorum yardımcı olursanız sevinirim bir çok sektörde çalışıp kendimi geliştirdim kişisel gelişime önem veren ve prezentabıl biriyim

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 835 aboneye katılın