istesozluk.com

Microsoft’un Kurucusu Bill Gates’in Başarı Hikayesi

Başarı hikayeleri hepimizin hayatına çeşitli anlamlar katmaktadır. Bu nedenledir ki bu gerçek başarı hikayeleri birçoğumuzun hayatına olumlu anlamda yeni hedefler katmamıza büyük olanak sağlamıştır. Ben bu yazımda da sizlere Microsoft’un kurucusu olan Bill Gates’in başarı hikayesini anlatmaya karar verdim.

28 Ekim 1955 doğumlu ABD’li bir iş adamı olan Gates, çocukluğundan beri bilgisayara merak salan ve gelecekte bir gün herkesin evinde bilgisayar olacağına inanan biriydi. Hayallerini bunun üzerine kurdu ve ileriyi görerek hedeflerini gerçekleştirme yoluna girdi. Planlı çalışması sayesinde bunu başarmaya odaklandı ve yanına her zaman zeki çalışanlar aldı. Çünkü biliyordu ki zeki adamlar her zaman başkalarının başarısına buluşlarıyla başarı katarlardı.

Çalışanlara yüksek ücret vermiyordu, kendisi de düşük ücretle çalışıyordu. Yüksek ücret vermek yerine şirketine çalışanlarını ortak etmeye çalışıyordu. Örneğin Microsoft Başkanı Steve Ballmer’ı kendisiyle çalışması için şirket hissesine dahil etmek istedi. Ballmer ise bu hisseler sayesinde şu anda büyük bir servete sahip durumda.

Piyasada olup biten her şeyi takip ediyordu, hızla gelişen teknolojide ve bilişim sektöründe geri kalmak istemiyordu. Hiçbir zaman şımarmadı. Rakiplerinin kendilerine ait özel uçağı ve yatı olmasına rağmen o sade bir hayat sürüyordu. Cimri denilecek kadar da eli sıkı bir insandı. Her zaman kafasında şu düşünce vardı: ” Zengin yaşarsam öyle düşünmeye başlarım ve farklı bir kişiliğim olur. Yeterince çalışamam ve üretemem”

Eğer sizler de hayatınızda bir yere gelmek ve bu anlamda bir yol kat edip hedeflerinize ulaşmak istiyorsanız emin adımlarla yürümeli ve her zaman planlı çalışmalısınız. Şirket sahibiyseniz de her zaman Gates gibi kişiliğinizden ödün vermeyerek sizinle çalışan ve projelerinizi geliştirme odaklı yanınızda bulunan kişilere değer vermeli ve her zaman memnuniyeti için çalışmalısınız.Yorum Yaz

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 831 aboneye katılın