istesozluk.com
Memura Ek İş

Memura Ek İş

Memurların maaşlarını destekleyecek şekilde Memura ek gelir sağlayacağı bazı olanaklar bulunmaktadır. Hem mesleğini yapıp hem de e işlerde yapabilen memurlar aile bütçelerine oldukça iyi miktarlarda ek gelir sağlamaktadır. Çeşitli okullarda okuyarak kendilerini geliştirmiş ve taze bilgilerini meslekleri haricinde ihtiyaç duyan kişi ya da firmalara satabilen memurlar son günlerde hayat şartlarının zor bir hal almasıyla oldukça fazla sayılara ulaşmıştır. İnternette gezip para kazanabileceği ek iş fırsatları oldukça fazladır.

Bilgilerini internet üzerinden çeşitli işleri yaparak paraya dönüştüren memurlar günlerinin sadece 1 ya da 2 saatini yazı yazarak, grafik tasarımcılığı ve son dönemlerin sitelerin oluşum süreçlerini yaparak para kazanabilmektedir. Bilgisayar üzerine deneyimli olan memurlar rahatlıkla maaşlarına ek gelir sağlayabilecek birçok ek iş fırsatı bulabilmektedir.

Memurlara ek kazanç getirecek bir başka para kazanma yolu da bilgisi dâhilinde özel ders verebilmeleridir. Özellikle matematik, kimya, biyoloji ve fizik konularında öğrencilere ders veren memurlar saati 100 TL altına inmeyecek şekillerde ek gelir sağlayabilmektedir. Bunun dışında yabancı dil bilenler yabancı çeviriler yaparak para kazanmaktadır. Özellikle yaz aylarında turistlere tercümanlık yapan bazı memurlarda vardır. Turistik gezi ve tatillere katılıp hem tatil yapıp hem de para kazanmaktadır. Bunun için tabi akıcı bir şekilde yabancı dil konuşabilme yetisine sahip olmak gerekmektedir. Bilgisayar programcılığı da son günlerde ek iş yapmak isteyen memurlara çare olarak para kazandıran ek gelir kaynağı kabul edilmektedir. Gelişime açık öğrenci ve memurlar istedikleri alanda ek iş yaparak ciddi boyutlarda kazanç sağlayabilmektedir.

Ülkemizdeki hayatın pahalı ve zor şartlarda oluşu memurların ek iş ve gelir kaynakları arayışına gitmesine neden olmaktadır. Boş kalan zamanlarını para kazanabileceği yolları arayarak kendi uzmanlık alanında beceri ve bilgisi dâhilinde yaptığı ek işlerden para kazanarak çevresine örnek olmaktadır. Çeşitli ek iş fikirleri ile hem çevresine hem ailesine hem de ihtiyacı olanlara yardım ederek sosyal statüsünü üstlere çıkarabilen memurlar ülke ekonomisinin kalkınıp güçlenmesinde aktif rol oynamaktadır.

Aslında her birey sorumluluk sahibidir. Bilgi ve becerilerini kullanarak ek iş yolları bulabilir, para kazanabilir ve aile bütçesine katkı sağlayabilir.1 Yorum

  • Ankara da yaşıyorum. El becerim oldukça iyidir, yaratıcı yönüme de güveniyorum. Bu alanda evde iş olanaklarından bilgilenmek isterim.

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 836 aboneye katılın