istesozluk.com
Ücretsiz Kurslar

Kurs Lazım Ama Ücretsiz Olanından

Ücretsiz Kurslar Türkiye de yeni yaygınlaşan şeylerden biri olduğunu söyleyebiliriz. İnsanların yeni bir işe başlama, çalışma ortamına girme ya da kendini yetiştirme alanında oldukça yardımcı oluyor. Kursların içerikleri genelde tamamen farklı. Devlet kurumları sağlayabiliyor ya da başlangıç seviyesinde özel kurs kurumları da bunu sağlayabiliyor. Bilgisayar kursu, yazılım kursu, kadın giysileri dikimi kursu, İngilizce kursu, işaret dili kursu gibi iş imkanı bulmamızı sağlayacak etkinlilker mevcut. Tabi şehirin gelişimine bağlı olarak kursunların sayısı azalıp artmakta. Eğer ki büyük bir şehirdeyseniz sayısız kursla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu kurslarda dikkat etmeniz gereken bir konu mevcut. O da başlayacağınız kursa ilginiz var mı? Yazılım kursuna başlayabilirsiniz, size iyi para kazandırabilir ancak bu sektöre ilginiz olmadıktan sonra hiçbir işe yaramayacaktır. O yüzden ilginiz dahilinde ki kurslara kaydolmaya çaba göstermelisiniz.Ücretsiz kurslara katılarak kısa süreli stajyer olarak işe başladıktan sonra işbaşı yapabilirsiniz.Veya kurs aldığınız işte ek iş yapma şansı yakalayabilirsiniz.Ayrıca ismek kursları oldukça güzel programlar düzenlemekte ve birçok kursiyeri işgücüne hazır hale getirmektedir.

 

Halk eğitim kursları için, bağlı bulunduğunuz belediyeden en doğru bilgiyi alabilirsiniz.Ve kontenjanlara dikkat etmelisiniz.Çünkü bu kurslar ücretsiz olduğu için talep çok olmaktadır.

İş Garantili Kurslar

En çok aranan kurslar olmasıyla beraber %100 bir iş garantisi yoktur her zaman ancak işe girme oranınız oldukça yüksekdir. Kimi zaman özel firmalar İşkur, Meb ya da farklı kurumlar aracılığı ile açılacak kurslara destek verir. Bu kursta başarılı olan öğrencilerle iletişime geçer. Bunun özellile kurumların iş bulamadıkları alanlarda gerçekleştiğini söyleyebiliriz.

Örnek vermek gerekirse İstanbul için İşkur bir aşçılık kursu açtı ve bu pozisyonda çalışan arayan firmalarla hemen ilişkilendirildi. Kursu başarı ile tamamlayan kişiler firmalar tarafından değerlendirip işe alınabilir.

Kosgeb Kursları

Bildiğiniz gibi yeni girişimcilere maddi destek sağlayan bir kurum. Tabi ki belli şartları mevcut. Kosgeb genelde tek başına değiş İşkur vb. kurumlarla beraber kurslar açmakta. Burada iş yönetimene dair sayısız bilgi edinebilir ardından da şansınızı Kosgeb başvurusu ile deneyebilirsiniz.

Bir alana ilginiz varsa, başarılı olduğunuzu düşünüyorsanız ancak üniversite eğitiminiz yoksa kendinizi belli etme amacıyla bu kurslar sizin için oldukça faydalı olacaktır. Uzun vadede muhakkak olumlu bir dönüş sağlayacaktır.Yorum Yaz

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 831 aboneye katılın