Krizi fırsata çevirmek


Ünlü ekonomistlerin en büyük teorilerinden biri de her 7 yılda bir krizin kapıya dayandığıdır. Ülkemiz gelişmekte olan ülkeler kapsamında yer aldığı için sürekli olarak manipülasyonlara açıktır. Bu ufak çaplı krizleri fırsata çevirmek için aslında birçok alternatifiniz bulunuyor.

Sıcak satışlarla ilgilenmek

Her dönem belli satış kapıları açılır. Bu satış kapılarını iyi görerek çok iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Yurtdışında popüler olan ve yeni çıkmış olan ürün grupları daha sonra ülkemizde patlamalar yaşayabiliyor. Örneğin; ilk olarak ABD’de büyük bir ilgi gören büyükler için resim kitapları yaklaşık 1 ay sonra ülkemize gelmiş ve satış rekorları kırmıştır. Burada direkt olarak kitap işine girmeyi düşünmemelisiniz. Siz bu krizi kazanca çevirecek diğer yan sektörlerden kazanma yoluna gidebilirsiniz. Örneğin bu kitapların çıkmasıyla birlikte kuru boya satışları da artmak zorundadır. Sizler de kuru boya işine girerek hemen sıcak satış yapabilir, para kazanabilirsiniz.

Sermaye, kriz zamanlarında daha önemli hale gelir

Eğer kenarda biriktirdiğiniz bir sermayeniz varsa bu para kriz zamanlarında çok daha önemli bir hale gelebilir. Belirsizlikler içerisinde yer alan bir ülkenin para biriminin değer kaybetmesi kaçınılmazdır. Örneğin; içerisinde bulunduğumuz şu günlerde terör olayları ve hükümet belirsizlikleri  Türk lirasının dünya piyasalarında değer kaybetmesine neden oluyor. Bu yüzden süreç içerisinde dolara ve altına yapılacak olan yatırım getiri sağlayacaktır.

Yorumu Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Toplam 1 Yorum