Kozmetik Ürünler Satarak Para Kazanmak İşi 2016


Genellikle ev hanımları evde yapılacak işlerden ek gelir elde etmeyi tercih etmektedir. Sadece kozmetik ürünlerin satışını sağlayarak aylık 1500TL ve üstünde ek gelire sahip olabilirsiniz. Dünya çapında en iyi olarak adlandırılan kozmetik ürünlerinin satışını gerçekleştirmek son zamanlarda en çok tercih edilen iş platformu arasında yer almaktadır. Ürün çeşitliliğine sahip kataloglar dahilinde ürünlerin cezp edici özelliklerine dayanamayan bayanlar yaşamın her anında alışveriş yapma arzusu duymaktadır. Ünlü markaların kataloglarını inceleyerek sipariş vermektedirler.

Ev Hanımlarına Uygun Ek İşler

Bu noktada ise devreye sipariş alan çalışanlar girmektedir. Alıcı beğendiği ürün dâhilinde sipariş almak istediğini söyler ve kozmetik ürünleri satan kimse ise liste aracılığı ile ürünün kodunu ve ismini kayıt altına alır. Bir toplam dâhilinde siparişler birikene dek belli bir zaman zarfına kadar beklenilir. Daha sonra kozmetik ürünlerin satışını gerçekleştirmek adına olağan tüm siparişler firmaya bildirilerek temin edilir. Genellikle sipariş edilen ürünler en fazla 3 gün içerisinde sahibine ulaşmaktadır. Peki bu çalışma platformunda bizler nasıl ek gelir elde edeceğiz? Ek gelir elde etmek isteyenler, sipariş sonrasında kendileri adına belli bir bütçe planlaması çizmektedirler. Satılan ürünün ardından markaya göre farklılık gösteren komisyon payı aracılığı ile işi yapan para kazanmaktadır. Mesela kozmetik ürünlerden parfüm satışını gerçekleştiren bir çalışan yüzdelik dilimlere göre hesaplama yaparak payına düşeni almaktadır. Her ürün satışında bu yüzdelik dilim birikerek aylık bütçeye yüksek oranda katkı sağlamaktadır. Uygulamaya alacağınız bu işi katalog dağıtarak ya da belli merkezler de stand kurarak destekleyebilirsiniz.

Aylık bütçe seviyeniz tamamen sizin satış rakamlarınızdaki değişiklik ile aynı orantıda olacaktır. Başlangıç sermayesi düşük olarak değerlendireceğiniz bu satış süreci aynı zamanda oldukça hızlıdır. Belli bir marka seçerek kısa zaman zarfında form aracılığı ile satış temsilcisi olabilirsiniz. Bu uygulamayı genel merkezlerden ya da online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Başlangıç adına bazı firmalar giriş ücreti istemektedir. Aynı zamanda deneyimli satış temsilcileri de iş detayı hakkında eğitim vermektedir.

Yorum Atarak Firmalara Ulaşabilirsiniz.

Yorumu Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Toplam 2 Yorum