istesozluk.com
Karadeniz ek işler

Karadeniz Ek İşler

Karadeniz Bölgesi, bölge halkına ve bölge dışından gelenlere özellikle yaz aylarında birçok alanda ek iş imkanı sağlamakta ve insanlara parasal olarak ek gelir kazanma olanağı sunmaktadır. Günümüzde yaşanmakta olan ekonomik bunalımı göz önüne alacak olursak, Karadeniz Bölgesi ek iş ihtimallerine değerlendirmek hem sizin hem de bütçeniz için oldukça faydalı ve gerekli olabilir. Sizler de potansiyelinize ve yeteneklerinize en çok hitap eden bir ek iş edinerek, maddi açıdan az da olsa gülebilirsiniz.

    Karadeniz ek işler kategorisinde ilk olarak akla yazın fındıkların olgunlaşmasına ve büyümesine bağlı olarak, fındık toplama işi gelmektedir. Nerede yaşarsanız yaşayın mevsimlik işçi olarak Ordu vb. fındıkçılığın geliştiği bölgelere giderek, bir aylık bir süre içerisinde ciddi anlamda para kazanabilirsiniz. Ordu ek iş kategorisinde, hobi olarak tuttuğunuz balıkları balıkçılara ya da müşterilere direk olarak satmanızı da değerlendirebilirsiniz. Bölgede balıkçılık temel geçim kaynağı olsa bile, bu işi hobi olara yapan kişilerin de para kazanabileceğini söyleyebiliriz. Karadeniz bölgesi yöresel yemeklerini, yöresel tatlılarını internet ortamında satmak ve bu sayede para kazanmak da mümkündür. Bu sayede leziz yemekleriniz, Türkiyenin birçok yerine kargo yolu ile ulaşabilir. Ayrıca bu bölgeye ait yöresel dikiş nakış işi yaparak, yöresel kıyafetler yaparak ya da yöresel takılar geliştirerek de para kazanabilirsiniz. Karadeniz bölgesi, Amasya ek iş, Sinop ek iş,  Samsun ek iş kategorisinde yazın canlanan ticaret hayatını değerlendirebiliriz. Birçok ilde yapılan yaz festivallerine bağlı olarak, birçok kozmetik ürünün satışını, kendi yaptığınız takıların satışını ya da yöresel tatlılarınız ve kıyafetleriniz satışını stantlarda para kazanarak gerçekleştirebilirsiniz. Karadeniz bölgesi kadınlarının becerikliliğini göz önüne alırsak, evde örgü örme, dantel yapma, terzilik yapma gibi işleri de ek iş olarak değerlendirebiliriz.

Bunların dışında internetten anket doldurma, makale yazma, reklam tıklama işleri de burada yaşayanlar tarafından tercih edilebilir. Evde nikah şekeri ve ya bebek şekeri yapımı, evde davetiyeler hazırlama, evde kına paketleme işi, mandal montajlama işi, evde tekstil firmalarına ait iplik temizleme vb işler de bölgede tercih edilebilecek diğer işlerdir.Yorum Yaz

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 830 aboneye katılın