istesozluk.com

İşkur Kursları

İşkur Kursları ‘nın belli bir amacı vardır. Buda daha önceden birçoğunuzun duyduğu gibi iş ve işçi bulmadır. Yani çalışmak isteyenler ile çalışan arayanları bir araya getiren bir platform gibi düşünebilirsiniz. Şirketlerin İşkur’a yaptığı bazı eleman alım başvurularında büyük boşluklar doğduğu için İşkur kalifiyeli eleman yetiştirme amacıyla kendi kurslarını açmakta ya da şirketler buna teşvik etmekte. Buda ortaya İşkur Kurslarını doğurmakta. İşkur belli bölglerde ihtiyaç duyulan meslekler için kurslar açmakta. Bu şekilde hem işsiz statüsüne meslek vermekte ardından da iş vermekte. Çeşitli koşullar sağlanmadığında her kurs öğrencisi işe sahip olamıyor ancak en azından meslek sahibi olduğundan farklı özel kurumlarda çalışma imkanına erişiyor.Ücretsiz kurslar dediğimiz zaman ilk akla gelen kurslar

Eğitim Alma Süreci

Eğitim almanız için bazı bireysel koşulları sağlamanız gerekmektedir. Bunlardan biri farklı bir kurumda çalışmıyor olmanızdır. Eğer sigorta primleriniz bir kurum tarafından ödeniyorsa başvuramazsınız. Kursa başladıktan sonra tamamlanana kadar devam etmeniz gerekmekte. Maksimum 5 günlük sağlık iznine sahip olabilirsiniz.

Kursun iyi yanlarından biri ise her gün için size belli bir miktarda ücret ödemesi. Bu kurstan kursa ya da bölgeden bölgeye farklılık gösterebiliyor. İki yıllık bir süreçte maksimum 160 günlük kurs alabilirsiniz. Yani en fazla 1 ya da 2 kursa katılabilirsiniz.

Eğitim Sonrası

İş Kur sizi açıkta ki pozisyonlarla bağdaştırabilir de, bağdaştırmaya bilirde. Bunun için en önemli sebep işinizde iyi olmanız olur. Eğer ki kursa devamsızlığınız düşükse, eğitmenler tarafından düşük puanlara sahipseniz ileriki süreçlere geçemeyebilirsiniz.

İşkur Kursları gerçekten meslek sahibi olmak isteyenlere yardımcı olamakta. Sosyal bir yapıda olduğundan her iki tarafında memnuniyetini düşünmekte. Bazı koşullar iyileştirildiği taktirde çok daha iyi bir kurum olmaya aday. Diğer tüm şartları ise İşkur kurumlarından öğrenebilirsiniz.1 Yorum

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 835 aboneye katılın