İş Kurma Kredisi


Çok para kazanmak için maaşlı çalışan olmanın yanı sıra kendi işinizin patronu olmanız gereklidir. Ancak bu kolay bir süreç değildir. İş kurma kredisi alıp ciddi bir borçlanmanın altına girmek büyük risk taşır. Yahut bir bankanın yeni işyeri açan esnafa kredi kampanyasından faydalanmak için eşten dosttan borç alıp bir şeylere kalkışmak yine ciddi bir riski beraberinde getirir. Bunlar haricinde bir de devlet desteği ile yola çıkma durumu var ancak o da yine belli bir miktar sermaye istediğini unutmayın. İlk başta siz yapmalı sonra destek beklemelisiniz. İşleyişte aynen böyledir. Özellikle tavuk çiftliği kurmak isteyenlere geri ödemesiz kredi imkanı verilmektedir.

Devlet Destekleri veya Kredi İle İş Kurma Hakkında

Devlet destekli kredi almanın tek faydası faizsiz kredi imkanı sağlamasıdır. Faizssiz kredi veren bankalar çok yoktur. Yalnız Halkbankası girişimcilere ve girişimci kobilere Kosgeb dolayısıyla bu imkanı sunar. Şunu aklınızdan çıkarın en uygun kredi diye bir şey yoktur. Kredi borçlanma demektir. İşyeri açanlara Kosgeb desteği 2016 yılında arttırılmıştır. İlgili koşulları getirenler faydalanabilmektedir. Kosgeb kredi şartları normal banka şartlarıyla aynıdır. Siciliniz kötü ise kesinlikle alamazsınız. Kosgeb girişimcilik konusunda ilgiyi arttırmak için faizsiz kredi imkanı sunar sadece. Kredi hesaplama araçlarını kullanarak olası borçlanma yükünüzü öncesinde görebilirsiniz.

Krediyi Destekleyici Unsur Olarak Kullanma

İş kurma sürecinde mali disiplin ve mali işleyiş son derece zordur. Hesaplaması kolay ama işletilmesi zordur. Dolayısıyla birçok bankanın girişimcilik kredisi, kobi kredisi vs. kampanyalarına hemen yaklaşmayın. Mutlaka bir araştırma süreciniz olsun mümkün olduğunca geri ödemesiz dönemleri olan, erken kapatmada faiz indirimi sağlayan gibi hakların tanındığı bir sözleşmeye imza atmak çok daha mantıklı ve kabul edilebilir olacaktır. İşletme aktife geçtiğinde uğraşmanız gereken ciddi problemler olacaktır. Borç yükümlülüğü de en üstte yerini alacaktır.

Yorumu Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Toplam 3 Yorum