istesozluk.com

İş İlanları Ne Durumda

Artık iş arama sürecinde o kadar çok yol var ki adayların kimi zaman kafası karışabiliyor. Çünkü birçok platformda iş ilanlarını takip etmek ve bilgileri güncel tutmak önemlidir. Bir de özel koşullar ve açıklamaları iyi okumak gerekir. Örneğin şoför iş ilanları hakkında detaylı bir araştırma sürecindesiniz. İnternet, gazete vb. yollardan şoför aranıyor ilanlarına bakıyorsunuz. Burada dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Sizin B sınıfı ehliyetiniz var ama ilanda E sınıfı ehliyet sahibi aranıyorsa ve bunu atlarsanız boşuna vakit kaybedersiniz. Günümüzde iş ilanları artık farklılaştı ve detayların önemi arttı.

Gazetelerin Devri Geçmedi

Basılı yayın kan kaybediyor gibi gözükse de bu ülkede her gün milyonlarca insan farklı farklı gazeteler alıyor. Her gazetede bir ton reklam gördüğünüz gibi ilan sayfalarını da muhafaza ettiğini görürsünüz. Hatta hafta sonları insan kaynakları, sektörel haberlerle ilgili özel ekler verirler. Onların içinde de iş ilanları vardır. Türkiye’nin en çok satılan gazetesi Posta gazetesidir. Dolayısıyla Posta iş ilanları ayrı bir önem kazanıyor. Arayışınız var göz atmakta fayda var. Ayrıca seçenekleri de çoğaltmalısınız. Hürriyet iş ilanları sayfaları da atlanmamalıdır. Son dönemde yayın hayatına yeninde başlayan Yeni Asır gazetesini de unutmayalı. Yeni Asır iş ilanları sayfası da gayet iyi hazırlanmış durumda.

Gazetelerdeki İş İlanlarına Bakarken Dikkat Edilecekler

Öncelikle gazeten iş bulunur ve hala çok ciddi sayıda bir iş ilanları sirkülasyonu vardır. Ancak bazen bazı noktaları kaçırabiliyor adaylar. Örneğin ilan hakkında detaylı bilgi almayı unutuyorlar. Gazetede açıklamalar daha kısadır ve genelde telefon numarası ile irtibata yönlendirilir. Burada iş hakkında bazı bilgileri önceden almalısınız. Diğer bir nokta ise güncellik, eğer liste liste şeklinde ilanları takip edip notlar alıyorsanız mutlaka birkaç gün geçen ilanları yeniden teyit edin. Güncel iş ilanları için linke ulaşmanız yeterli.Yorum Yaz

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 835 aboneye katılın