istesozluk.com

İş Görüşmesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlerleyen teknolojiyle birlikte iş tanımları da bir hayli değişiklik gösterse iş görüşmelerinde dikkat edilmesi gereken noktalar hiçbir zaman değişmeyecektir. Kalifiye bir eleman olarak çalışmak istiyorsanız iş görüşmelerine dikkat etmeli, kendinizi karşı tarafa en iyi şekilde yansıtmalısınız.İş Görüşmesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler ;

Randevu saatine uymak

İş görüşmelerine giderken dakik olmanız son derece önemlidir. Görüşmeye çok erken bir saatte gitmek veya geç kalmak iyi değildir. Görüşmeden yaklaşık olarak 10 dakika önce firmada bulunmanız yeterli olacaktır.

Kibirli davranmayın

İş görüşmesi esnasında kendinizi sade bir dille anlatın. Bulunmaz bir Hint kumaşı olmadığınızı unutmamalısınız. İşi siz istiyorsunuz bu yüzden sürekli kendinizi öven cümlelerden uzak durmalı, mütevazi bir dille yeteneklerinizden bahsetmelisiniz.

Cevaplarınız uzun olmamalı

Mülakat yaptığınız kişi mutlaka size sorular yöneltecektir. Bu sorulara sade ve anlaşılır cevaplar vermeniz yeterli olacaktır. Uzun bir konuşma hem yanlış bilgiler vermenize hem de karşınızdaki kişinin sizi anlamasını zorlaştıracağından mümkün olduğunca yalın olmalısınız.

Pozisyon hakkında bilgi edinin

Başvurduğunuz pozisyonun sizden neler istediğini iyice araştırmalısınız. İş tanımınızı iyice öğrendikten sonra yeteneklerinizi bu tanımlarla karşılaştırarak anlatabilirsiniz. Bu karşılaştırma sayesinde işi başarabileceğinizi hissettirebilirsiniz.

Beden dilinizi de kullanmaya özen gösterin

Mülakat esnasında hiçbir beden dili kullanmamak iletişim gücünüzün zayıf olduğunu gösterir. Ofis içi iletişiminizin de iyi olduğunu göstermeniz için fazla kasıntı konuşmanıza gerek yoktur.Yorum Yaz

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 835 aboneye katılın