istesozluk.com
İş Fikirleri

Doğru Fikir Doğru İnsan ve Kaçınılmaz Başarı

Normalinden fazla kazanmak için her zaman normal dışı işler yapmanız gerekir. Kimsenin yapmadığı ve getirisi yüksek olan işler. Ufak riskleri alarak yüksek kazançlar elde etmelisiniz ki sonuç sizler için olumlu olsun. Bu tarzda pek fazla iş fikri yoktur. Olanları da hayata geçirmek kolay değildir. Ayrıca bu tarzda ki her fikir belli bir işin inceliğini ister. Sizde buna sahip değilseniz başarısız olabilirsiniz. Yani sermaye kazanmak için tek sebep değildir. Ayrıca normal dışı fikirler olduğundan ilk siz deneyeceğinizden birçok yeni şeyle karşılaşırsınız. Şimdi bu fikirlere geçelim. Ek İş Fırsatları adlı makalemizde size lazım olabilecek iş fikirlerinden bahsettik. 2016 yılına girdiğimiz şu günlerde herkes yeni iş arayışına geçti asgari ücretlerin artması ve buna orantılı gelen zamlar insanları ek iş fırsatlarına yönlendirdi.

Kupta Mantı

100 kişilik bir test hazırlarsak ve insanlara “Mantı seviyor musunuz?” diye sorsak %70 oranında “seviyoruz” cevabını alırız her halde. Ancak mantı oldukça zahmetli bir yemek olduğundan ve hemen tüketilmesi gerektiğinden birçok işletme tarafından yapılamamakta.
Eğer mantıları kupta ya da bardakta, aynı mısır gibi satarsanız müşteri potansiyelinizi arttırır, mantı fiyatını düşürür ve daha çok satış yapabilirsiniz.

Akıllı Ampül

Artık giyilebilir teknoloji de hayatımıza yerleşti ve adeta yön verir oldu. Artık akıllı evler popülerite kazanmış durumda. Philips evler için akıllı ampüller, perde vb. alanlarda sistemler oluşturdu ve ilk satışlarında büyük bir başarı sağladı.
Sizde bu noktada özel ürünler üretir, kurumsal yazılımlar çıkartabilirseniz uzun vadede kazanç sağlayabilirsiniz. İşi bir tık ileri götürürerek ampül ve perdeyi aşıp, sıcak su, kapı gibi sistemlere el atabilirsiniz. Türkiye de öncüsü olmadığından rahatlıkla pazar payına sahip olabileceğiniz bir iş.

Eğer sizlerde orijinal fikirler ile para kazanmak istiyorsanız yukarıda saydığımız iki seçenek oldukça ideal. İlki kısa vadede ikincisi uzun vadede size oldukça kazandırabilir. Eğer aklınıza yatıyorsa ve araştırıp bir takım bilgiler elde edebiliyorsanız, konu altından bizle paylaşmanız çok iyi olacaktır.

İş Fikirleri ile ilgili aklınızdakileri yorumda belirtebilir sizde fikrinize göre yatırım bulabilirsiniz2 Yorum Var

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 831 aboneye katılın