istesozluk.com
İş Bulma Garantili Sektörler

İş Bulma Garantili Sektörler

Bölüm tercihi yapmadan ya da bir semire, kursa başlamadan önce iş potansiyelinin olup olmadığını bilmelisiniz. Bunu da en iyi iş bulma garantili sektörler şeklinde tanımlayabiliriz. Mevcut bir takım sektörler diğerlerinden çok daha ilgi görmekte. Bu ilgi iş arayan ilgisi değil. Daha hareketli devam etmekte, uzun yıllardır işsiz bırakmamakta ya da her sene yüksek miktarda çalışan almakta. Eğer belli bir emek verip eğitim ile öğretimi aldıktan sonra işinizin garanti altında olmasını istiyorsanız garanti iş bulabileceğiniz sektörlere bakabilirsiniz. Az sonra bunun bir listesini sunacağız ki neden böyle olduğundan bahsettiğimizde de bize hak verecektsiniz. İşkur kursları ücretsiz şekilde garantili iş imkanı sağlar.

Gıda Sektörü

İnsanların sürerli ihtiyaçlarından biri olduğu için değil özel günlerde büyük önem arzettiği için değerli bir sektör. Örnek vermek gerekirse Ramazan ve Kurban bayramlarında bu sektörlerin iş yükü artmakta, buna bağlı kazançlarda artmakta. Yeni yıl döneminde de özellikle tavukçuluk rehabet görmekte. Genel bazda çok kazanan ve ilgi gören bir sektör değil ancak özel zamanlarda durum böyle değil.

Eğitim Sektörü

Branş öğretmenler oldukça değer arz ediyor. Matematik başta olmak üzere yabancı dil ve fen öğretmenleri kısa işlerden ziyade özel dersler ile ciddi paralar kazanabiliyor. Ayrıca her sene belli bir öğretmen alımı oluyor. Ne kadar zor olsa da KPSS ile de bir başarı yakalamak mümkün olabiliyor.

Perakende Sektörü

Çok uzun süredir sürekli işçi alan  ve bozulmayan sektörlerden biri. Tüketim ülkesi olduğumuzu düşünürsek böylesine bir sektöre ilginin daha da artacağını düşünebiliriz. Bu sektöre ait bir üniversite bölümüne girmeniz koşulunda iş bulma şansınız hiç artmadığı kadar artabilir.

Sizlerde kendinizi bu sektöre göre hazırlayın ve kazançlı çıkın. Aksi taktirde iş bulamama riski ile karşı karşıya kalmanız mevcut. Bunun da getirisi zararlı olabilir.5 Yorum Var

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 830 aboneye katılın