istesozluk.com

İletişim yeteneğinizi arttırın

Hem çalışma hayatında hem de günlük hayatta insanlarla iletişim beyni geliştiren bir aktivitedir.

Çalışma hayatı içerisinde iletişim

Günlük hayattan daha farklı iletişimler içerse de pozitif bir hava içerisinde çalışmak her zaman verimliliği artırır. Eğer işyerinde bir kişiyle anlaşmakta zorluklar yaşıyorsanız motivasyonunuz da gün içerisinde büyük değişimler yaşayabilir. Bu yüzden kendi sınırlarınızı çizerek ve gerçek karakterinizi ortaya koyarak insanların sizle çok samimi olmasını veya çok mesafeli olmasını engelleyebilirsiniz.
İyi bir yönetici olmak istiyorsanız takım ruhunu oluşturmanız gerekir. Çalışanlarla olan iletişiminiz ne çok mesafeli ne de çok samimi olmalıdır. Tam orta ayarda olan iletişim hem çalışanlar arasındaki çekişmeleri önler hem de daha verimli projelerin geliştirilmesine yardımcı olur.

Günlük hayatta iletişim gücü

Arkadaş çevrenizle daha iyi bir iletişim kurmak için öncelikle kendinize saygınız olması gerekir. Özgüveni olmayan kişilerin diğer insanlarla iletişiminde büyük problemler yaşadığı bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Bu yüzden kendinizi geliştirici aktivitelere katılmak, sosyal ortamlarda bulunmak insanlarla olan iletişiminizi de geliştirecektir. Konular hakkında özgün yorumlarda bulunmak için medyayı yakından takip etmek gerekir. Farklı ve kaliteli düşüncelere sahip kişilerle iletişim içerisinde bulunmak sizi de geliştirecektir.
Samimi davranışlar sergilemek, kendinizi doğal bir şekilde yansıtmak arkadaş çevresinde son derece önemlidir. Farklı yüzlerini yansıtan kişiler ilk başlarda iyi ilişkiler kursa da sağlam temeller olmadığı için ilk tartışmada yıkılmaya mahkûmdurlar.Yorum Yaz

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 835 aboneye katılın