istesozluk.com
İkinci iş imkanı

İkinci İş İmkanları

Mevcut işinizin yanı sıra ek bir iş imkanını değerlendirmek istiyorsanız. Birçok seçeneğe bakarak en uygununa yönebilirsiniz. Tabi ek bir kazanç modeli olacağı için ayıracağınız zaman ve programınız buna uygun olmalı ki ikinci işiniz size bir problem yaratmasın. Ayrıca neye göre bir ek iş aradığınızı da cevaplamalısınız. Sadece daha çok kazanıp hayal ettiğiniz evi almak için mi yoksa biriken borçları ödemek için mi bu ikisi de sizi motive eder. Özellikle yorgun ve yılgın hissettiğinizde tutacağınız dalları en başından oluşturun. İkinci iş imkanları girişimci fikirlerin bir ürünüdür aslında.

İkinci İş Olanaklarında Seçenekler Ne Olabilir

Ne iş yapmalı
Ne iş yapmalı
Tabi burada nasıl bir iş aradığınız ve uygunluğunuz önemli. Part time olabilir ya da sadece evden çalışabilirsiniz. Bu ikisi içinde kendi içinde birçok farklı iş modeli vardır. En uygun olanı seçip düzenli bir istikrar sağlanabilir. Örneğin günde üç saat boşunuz varsa o zaman diliminde müşteri temsilciği yapabilirsiniz evden ya da bir gününüz boşa birçok şirketin günü birlik iş tekliflerinden birini değerlendirebilirsiniz.

Ek İş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İkinci bir iş için zaman yaratmak ve harekete geçmek son derece güzel ciddi geri dönüşleri de olacaktır. İşte bu noktada yaşam programınız ve yaşam stiliniz etkilenecek ve fedakarlıklar yapmanız gerekecektir. Bunları en başında düşünüp gözden geçirmek son derece önemlidir. Profilinize uygun seçenekler üzerinden durun. Örneğin asabi bir yapınız varsa ve müşterileri çağrıda karşılamak sizin için uygun olmayabilir. Dolayısıyla güçlü ve zayıf yönlerinizi yine en başında değerlendirirseniz sizi avantajlı kılar.  Ayrıca bir zaman dilimi olacak mı buna göre de bir ayrım yapmanız gerekebilir. Bu düzenli mi yoksa geçici mi bir iş bulmalısınız sorunuza da cevap olacaktır. Doğru bir planlama ile ek kazanç sağlamanız son derece şu zamanda kolaydır.

Yorum atarak evlere iş veren firmalara ulaşabilirsiniz.2 Yorum Var

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 831 aboneye katılın