istesozluk.com
İç anadolu evde ek işler

İç Anadolu Ek İşler

Ülkemizde son yıllarda yaşanan ekonomik zorluklar ve işsiz genç nüfusun artması gibi sebeplerden dolayı ek işe duyulan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Üniversite mezunu binlerce kişinin işsiz olduğu ülkemizde, ek iş kapılarının açılması insanları az da olsa umutlandırmakta ve ekonomik durumlarının iyileşmesine yardımcı olmaktadır.

   İç Anadolu ek iş imkanları da Türkiyenin diğer altı bölgesinde olduğu gibi hemen hemen aynıdır. Bu bölgenin gelişmiş olması hem ek iş imkanlarını kırsal kesimlerdeki ek iş imkanlarına göre daha da arttırmakta hem de ek işe olan taleplerin artmasına sebep olmaktadır. Bölgede birçok konfeksiyon, giyim ve tekstil firmalarının bulunması, bu sektörde ek iş arzlarının da fazla olmasını sağlar. Bu sebeple konfeksiyon firmalarından iş alarak evde ip temizleme vb. işlerin yapılabilmesi mümkündür. İç Anadolu bölgesi yöresel yemek ve yöresel tatlılarının da gerek restoranlara gerek de internet ortamında satılması da kişilere ek gelir sağlayabilir. Kayseri mantısını evde yaparak bunu dükkanlara satabilmek, Kayseri ek iş olarak tercih edilebilecek bir yöntemdir. Bunun dışında bölgede yaşayanlar, anket doldurarak ya da makale yazarak da internetin kullanıcılara sağladığı para kazanma yöntemlerinden birini ek iş olarak tercih edebilirler. Özellikle Ankara ek iş bulmak için diğer illere göre, başkent olması sebebiyle daha uygundur. Bu şehirde, evde boncuk yapımı, evde oyuncak yapımı, bebek şekeri yapımı, gelinlik dükkanları için gelinlik süsleme, evlenecek çiftlere yönelik nikah şekeri ya da gelin çiçeği yapımı vb. işleri bulabilmek oldukça kolay olabilmektedir. Evde yapılan paketleme işlemleri de Ankara, Eskişehir ek iş imkanları arasında yer almaktadır. Paketleme işlemlerinin başında, kına paketleme işi, kına paketleme işi vb. işler gelmektedir. Bunun dışında takıya ilgisi ve merakı olanlar bölgede yer alan Halk Eğitim takı tasarım kurslarına giderek, bileklik yapımı vb. takı yapımlarını öğrenerek bunları hem internet ortamında pazarlayarak hem de kendi çevrelerine satabilir.

Son zamanlarda oldukça trend olan giyilmemiş ikinci el kıyafetlerin satımı da, bölgede yaşayanların tercih edebilecekleri bir diğer yöntemdir. Giyilmiş ikinci el kıyafetler ya da okunmuş ikinci el kitapların bazı sitelerde satımı mümkün olmakla birlikte, ikinci el dükkanlarına da bu ürünlerin satımı mümkündür.Yorum Yaz

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 835 aboneye katılın