istesozluk.com

Hafızanızı Nasıl Güçlendirebilirsiniz ?

Hayatınız rutin bir şekilde ilerliyorsa hafızanız da zaman içerisinde yıpranır. Eskisi kadar düşünememeye ve iş çözümlerinde zorlanmaya başlıyorsanız bazı yeni alışkanlıklar edinme vaktiniz gelmiş demektir.
Yeni davranışlar edinin
Hafızanızı geliştirmek için çok kolay yöntemler bulunuyor. Örneğin, günlük yaşamda yaptığınız hareketleri bir de başka yollarla yapmayı deneyebilirsiniz. Dişlerinizi farklı yönlerle fırçalamak, çayınızı farklı yönde karıştırmak, yazı yazarken kullanmadığınız elinizi denemek bunlardan sadece birkaçıdır. Bu sayede beyin yeni davranışların geliştiğini görerek hafıza alanında genişlemeler yaşar.
Duyu organlarınızı geliştirin
Bir işi daha zor yöntemler yapmak beyni geliştiren önemli etkenlerden biridir. Örneğin, ev içerisinde bir yere giderken gözlerinizi kapayın ve yolunuzu bir de gözleriniz kapalıyken bulmaya çalışın. Sadece dokunma duyularınızı kullanarak ev içerisinde bir nesneyi bulmaya çalışın. Zaman içerisinde hislerinizin güçlendiğini ve daha pozitif bir şekilde düşünmeye başladığınızı göreceksiniz.
Olumlu yaklaşmaya çalışın
Hafızayı körelten en büyük etkenlerden biri de insanlardan negatif elektrik almaktır. Zaman içerisinde negatif bir enerjiyle yüklendiğiniz için siz de öyle davranmaya başlarsınız. Eğer sevmediğiniz kişilere dahi olumlu yaklaşmaya başlarsanız kafanızın daha rahat olduğunu görebileceksiniz, moral depolamak hafızayı güçlendiren en büyük unsurlardan biridir.
Hobi edinmek
Hayatları boyunca bir hobiye sahip kişilerin unutkanlık hastalığına daha az oranda yakalandıkları bilimsel bir gerçektir. Bir hobiniz yoksa sizi mutlu eden bir şeyle uğraşmaya başlamalısınız. Bu sayede hem hafızanız gelişecek, hem de hayattan daha çok zevk almaya başlayacaksınız.1 Yorum

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 835 aboneye katılın