istesozluk.com
Gündelik İşler

Gündelik İşler

Ev kadınları ek iş olarak değişik evlere gündelikçiliğe giderek aile bütçesine destek olmaktadır. Belirli zaman diliminde belirtilen adreslere giderek yapılacak işler hakkında detay edinerek çamaşır, ütü, evin süpürülmesi, toz alınması, yerlerin silinmesi, camların silinmesi, tuvalet, banyo ve mutfak temizliklerinin yapılması sonucunda iş bitiminde ücretini alarak ev ekonomisine katkı sağlamaktadır.Ayrıca gündelikçi ev hanımlarına sigorta yapmak zorunludur.

Eskiden beri kadınların gündelikçiliğe gittiği bilinmektedir. Hayat şartlarının zorladığı şu günlerde çocuklarının geleceği için fedakârlık yapan anne ve babalar ek gelir kaynaklarını tespit ederek yapabilecekleri işleri seçebilmektedir.

Çağımızın getirilerine en çabuk ve hızlı ulaşan internet sayesinde gündelikçi ihtiyacı olanlar ve gündelik işleri arayanlar buluşabilmekte ve internet bu bağlamda etkin rol oynamaktadır.

Ek gelir sağlamaya yönelik çalışmak ve para kazanmak isteyenlere ışık tutan ek iş siteleri sayesinde artık ek gelir elde etmek güvenli ve kolay bir hal almıştır. Gündelik işler bir evin süregelen normal işleridir. Bir evin kapsamlı olarak temizlenmesi 15 günlük periyotlar ya da 1 aylık periyotlarla yapılmaktadır. Gündelik ek işler getirisi diğer alanlara göre çok daha fazla ama bir o kadar da yorucu bir iştir. Çalışan kadınların yapamayacağı bir zaman diliminde olması nedeniyle çalışmayan bayanların daha sıklıkla yaptıkları ek iş grubundandır.

Tasarruflu bir aile, sıkı ve özenle planlanmış aile bütçesi yapılacak ek işlerle güvenli bir aile teşkil ederek çağımızın kopuk ve bozulmuş aile yapısına sünger çekmektedir. Aile bireylerinin harcamalarını planlı ve ihtiyaca yönelik yapması ve gereksiz para harcanmasına engel olması çok önem taşımaktadır. Toplumun en küçük yapı taş ailedir. Ailenin maddi yetersizlik ve yeterli bilinçli olmaması nedeniyle bozulmuş toplumlar ortaya çıkmaktadır. Bu gibi nesillerin okullarda da yeteri konsantrasyon sağlayamaması gayet doğaldır. Çünkü çocuğun maddi ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir güvencesi yoktur. Okulda ve çevresinde başarılı olması aile yapısıyla ilişkilidir.

Gündelikçilik zor olmakla beraber hareket gerektiren bir iş olması nedeniyle özellikle kilolu bayanlar için ideal bir iş olmaktadır. Hareket etmek birçok hastalığı engelleyen bir yaşam seçimi olması sebebiyle gündelikçilik sağlıklı işler kategorisine girmektedir.

Sizde gündelikçi işleri yapmak istiyorsanız yorum olarak belirtmeniz yeterli.2 Yorum Var

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 831 aboneye katılın