istesozluk.com
Girişimci fikirler ve iş kurma

Girişimci Fikirler ve İş Kurma

Girişimciler için iş fikirleri ve iş planları son derece önemlidir. Eğer elinizde bu ikisi iyi ise büyük bir fark yaratabilirsiniz iş dünyasında. Ancak kimi zaman çok başarılı bir girişimci olup doğru iş fikrine sahip olamayanlarda olmuştur. Bu sebeple girişimci her zaman iş fikirlerine açık olmalı ve eğer değerlendirilebilir görüyorsa harekete geçmelidir. Girişimci bir fikir olarak evde çocuk bakımı gösterilebilir.

Girişimci Fikirler Hakkında

İş fikirlerini incelerken sadece kar marjı ya da kolay yapılabilirliğine bakmayın. İş hacmi ve büyüme oranları size gelecek hakkında fikir verecektir. Örneğin internet sektörü inanılmaz bir büyüme içerisinde ve gelecekte kendi için birçok sektörden büyük ve yeni markalar çıkabilir. Neden bu markalardan biri sizin olmasın? Doğru analiz ve iş fikrine güvenme ile sonraki adıma geçebilirsiniz. Öncelikle sektörü sonra o sektördeki kategoriyi belirleyin.

İş Fikriyle Harekete Geçme ve İş Kurma

Planlama dönemi sonrasında artık işinizi kurma ve bir an önce faaliyet geçme zamanı. Bu noktada iş kurarken mali disiplininize son derece dikkat etmelisiniz. Eğer uygunsa mutlaka Kosgeb ve yatırımcı seçeneklerini masada tutun. Bu işinizin büyümesi için son derece önemlidir. İş kurma sürecinde stresiniz ve üzerinizde oluşacak baskıyı kontrol etmeli ve her zaman siz ve ekibiniz işinize odaklanmalıdır. Çok önemli bir girişimci iş fikrinin başlangıç için sadece %5 değerli olduğunu savunur. Dolayısıyla başarılı bir organizasyonunuz yoksa iş fikrinizin harika olmasının hiçbir kazancı yok. İş kurma sürecinde çok yavaştan almadan ama çok da hızlı olmadan adımlarınızı atın. Fiziki koşulları, altyapıyı ve birçok yine işinizle alakalı olabilecek faktörü daha öncesinden araştırın. Sonra bunlara vakit ayıramazsınız. Ayırmanız gerekirse bu sefer olmanız gereken yerde olamayabilirsiniz. Bu sebeple iş kurma süreci ile ilgili iyi bir araştırma yapmanız önemlidir.

Yorum atarak aklınızdaki iş fikirlerini belirtebilirsiniz.Yorum Yaz

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 836 aboneye katılın