istesozluk.com

Geleceğin Meslekleri Nelerdir

Hareket eden bir kuşu hedef almak istediğinizde olduğu yere değil olacağı yere hedef almalısınız. Ancak bu şekilde kuşu öldürebilirsiniz. Eğitim, meslek, iş sektörü de böyle. Eğer bugün üniversite tercihi yapacaksanız 4-5 yıl sonrasını düşünerek yapmanzı gerekir. Bu da ortaa geleceğin meslekleri nelerdir sorusunu doğuruyor. Bu noktada kesin bir şey söylemek hiçbir zaman mümkün değil. Bir sağlık sorununun çıkması ve tüm dünyada yaygınlaşması ile doktorlar çok değerli olabilir, tüm araba markları kapatılıp geriye bir tanesi kalırsa o mark çok zeginleşebilir. Bizler bu değişkenleri hesaba katmadan normal koşullarda geleceğin meslekleri ne olacak onu söylüyoruz. Nedenleri ile beraber açıkladığımızda da zaten hak vereceksiniz.Geleceğin en önemli mesleklerinden biri de kuşkusuz fotoğrafçılık tır.

Göz Doktoru
Göz Doktoru

Göz Doktorluğu

Popüleritesinin artacağına kesin gözüyle bakabilirsiniz. Neden diye soracak olursanız basit. Dijital bir dünya da yaşıyoruz ve gözlerimiz televizyon, telefon, bilgisayar, tablet ve hatta dijital saat bile görmekten çekinmiyor.

Bu uzun vadede gözlerimize zarar veriyor. Bilgisayar ve diğer bu ürünlerin yaygınlaşması ile aslında instan üzerinde ki etkisi başladı. 10 – 20 yıl kadar sonra insanlar bu cihazlar yüzünden gözleri ile daha çok sorun yaşayacak.

 

Uluslararası Finans veya Ticaret Uzmanlığı
Uluslararası Finans veya Ticaret Uzmanlığı

Uluslararası Finans veya Ticaret Uzmanlığı

Artık dünyanın bir biriyle iletişimi çok kolay. Kurumlar, firmalar, şirketlerde bundan çekinmiyor. İhracat her geçen yıl belli sektörlerde artış gösteriyor. SAP, Oracle gibi yazılımların da ülkelere dönük ticaretten ayrılıp uluslar arası ticarete yöneldiğini gözlemlemekteyiz. Ana dil seviyesinde İngilizceye sahip olursanız ve bu alanda eğitim görürseniz birçok kurumda iyi iş pozisyonlarına yerleşebilirsiniz.

 

Endüstriyel Tasarım
Endüstriyel Tasarım

Endüstriyel Tasarım

Steve Jobs‘un 20. yüzyılın sonlarında Jonathan Ive’la çalışmasında bir sebep vardı. Oda ürünün içeriği ne kadar mükemmelse tasarımının da o kadar mükemmel olmasından ötürüydü. Bu şekilde endüstriyel tasarımın değeri anlaşıldı.

Eğer ilginizin olduğu bir alansa ve eğitimini alırsanız çok iyi tasarımlar çıkartabilirsiniz. Firmalar artık buna daha da önem göstermekte. Bir faydalanan neden siz olmayasınız?

 

Geleceğin bu meslekleri çeşitli kriterlere, sebeplere bağlı olarak uzatabilirsiniz. Ancak bunlar emin olun en temelleri ve büyük ihtimalle çıkış gösterecekleri. O yüzden tercih etmeden önce iki kere düşünün.1 Yorum

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 830 aboneye katılın