istesozluk.com
Faizssiz kredi

Faizsiz Kredi

Sihirli kelimeler faizsiz kredi. Bankalar reklamlarında bu ve buna benzer o kadar çok kelime kullanırlar ki gerçekten böyle bir durumun olduğuna inanır vatandaş. Ancak özel kredi statüleri ve özel koşullu krediler dışında faizsiz kredi diye bir şey yoktur. Düşük faizli vardır ve faizi oranı değişen krediler vardır. Ayrıca çok önemli bir dipnot bunu aklınızdan çıkarmayın kredi alırken imzaladığınız bir sözleşme var o sözleşmede birbirine iliştirilmiş bir madde var. Banka gerekli koşullarda faiz değiştirme hakkını saklı tutar gibilerinden 1999 krizinde çok ciddi olaylar yaşanmıştır. Çok ciddi faiz artışları olmuştur. Bildiğiniz gibi o zaman çok ciddi bir kriz vardı ve bankalar patlıyordu. Faizssiz kredi en uygun kredi diyebiliriz.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Halkbank ve Ziraat girişimcilere koşulları sağladığı takdirde faizsiz kredi veriyor. Geri ödemesiz dönemlerde oluyor bu kredinin içinde zaten bu kredi Kosgeb aracılığı ile mümkün olabilir. Yani bir nevi devlet desteklemesi gibi düşünmekte fayda var. Ziraat ise tarım alanında çok ciddi imtiyazlar vermeye başladı yine detaylar ve özel koşulları yine bulunmaktadır.

Faiz Oyunlarına Gelmeyin

Bazı bankalar mevcut krediniz varken nakit ihtiyacınız olduğunda size ek kredi açabilirler faizsiz gibi gözükür ya da öyle ifade etmeye çalışabilirler ancak önceki kullandığınız faiz tutarını uygulayacaklardır. Ayrıca faiz oranlarının her zaman değişebileceğinden bahsetmiştik. Devlet destekli olmayan kredilerde faiz düşükte olsa uygulanır. Ancak unutmayın uzun yıllar çalışınca ya da kredi konusunda eğer iyi bir siciliniz varsa faiz oranları konusunda ciddi bir pazarlık yapabilirsiniz. Son dönemde İNG bank bu konuda reklamlar yapmıştı. Her müşteriye farklı faiz oranları şeklinde bu diğer bankalarda da vardır da pek dışarıya bilgi vermezler. Özellikle en çok kredi veren kredi vermeye çalışan lider bankalar.Yorum Yaz

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 836 aboneye katılın