istesozluk.com

Evde Sekreterlik Yaparak Para Kazanma 2016

Günümüz şartlarında insanlar ek gelir sağlamak için çeşitli yollara başvurmaktadır. Özellikle ev hanımlarının aile bütçesine katıda bulunmak, öğrencilerin ise okul masraflarını karşılamak için tercih ettiği işler, ev ortamında işe gitme gitmek zorunluluğu olmadan para kazanma imkanı sağladığı için tercih edilmektedir. Ek gelir elde etmek amaçlı olan bu işlerden biri de evde sekterlik yaparak para kazanma işidir. Ülkemizde çok yaygın olmamakla birlikte Avrupa ülkelerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Şirket bünyesinde birden fazla sekreter çalıştırmak zorunda olan şirketler tarafından maliyet azlığı sebebiyle tercih edilen bir yöntemdir.

 

Ofis telefonlarının, ev telefonlarına yönlendirilmesi sayesinde evde hanımların kolaylıkla yapabileceği sekreterlik, iş arayan ve iş bulamayan ya da ofis ortamında işgöremeye engeli olan kişiler için büyük avantaj sağlamaktadır. Evinde sekreterlik yapan kişi, normal bir sekreterin yaptığı işle aynı şeyleri yapmaktadır. Tek fark bunu evinde, kendi telefonu ve kendi bilgisayarı ile kahvesini içerek pijamalarıyla, trafik derdi olmadan, doğal bir ortamda stresten uzak gerçekleştiriyor olmasıdır. Zaten günümüzde akıllı telefonlar sayesinde mailler cep telefonuna gelmekte ve iletişim kurmak saniyeler içinde gerçekleşmektedir. Evinde sekreterlik işi yapan kişi gelen bir bilgiyi anında yöneticisine

e-mail ile bildirebilmektedir. Uzaktan sekreterlik de denilen sistemde genellikle internet üzerinden yapılan e- ticaret sitelerinin işleri yürütülmektedir. Bu şekilde eleman çalıştıran patron sanki ofisi varmış gibi müşterilerine hizmet sunmaktadır. Evde sekreterlik yapan kişi yöneticilerin işlerini planlamak, randevularını ayarlamak, programlarını düzenlemek, rezervasyonlarını yaptırmak gibi işleri de üstelenilmektedir.

Evde sekreterlik yapan kişi, telefonların ve mail trafiğinin çok yoğun olmadığı zamanlarda, evdeki günlük işlerini de yapabilme imkanı bulmaktadır.Günlük olarak belli bir tarife üzerinden ücreti ödenen bu işin hem işverene hem de çalışana ek bir maliyeti yoktur Her iki tarafı da kara geçirebilecek olan bu fikir sayesinde hanımlar evde rahat bir şekilde çalışarak para kazanarak ev ekonomisine katkıda bulunabilmekte, işverenler de ihtiyaçları olan ikinci ya da üçüncü sekretere çok daha uygun bir maaşla sahip olabilmektedir.

Yorum atarak firmalara ulaşabilirsiniz.20 Yorum Var

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 833 aboneye katılın