istesozluk.com
Evde dantel yaparak ek gelir kazan

Evde Dantel İşi

Günümüzde zorlaşan hayat koşulları ile birlikte, para kazanmak artık oldukça güçleşmiştir. Sadece erkeklerin değil bayanların da iş hayatına katılmasına rağmen, hala aileler ekonomik geçim sıkıntısı yaşamaktadır. Bu noktada, bayan ve erkek herkes ek iş elde ederek, daha rahat bir şekilde yaşamanın yollarını aramaktadır. Bu konuda, bayanlar erkeklere göre ek iş yapma açısından daha avantajlıdır. Güneydoğu anadolu bölgesinde oldukça fazla dantel işi vardır.

Bayanlar el işlerine erkeklere oranla daha yatkın oldukları için, evde dantel yaparak para kazanabilirler. Evde dantel yaparak ek gelir işi, bayanların yıllardır tercih ettiği ve sürdürdüğü bir gelenek haline gelmiştir. Dantel yapımına ilgisi ve becerisi olan genç kızlar ve bayanlar hem örgü hem de dantel işlerinde kendilerini geliştirerek ve yaptıkları ürünleri satarak para kazanabilir. Dantel, geleneksel bir kavram olduğu için modası hiç geçmeyen kadınların el işi ve göz nurudur.  Dantellerle masa örtüleri, yatak örtüleri yapılabileceği gibi havlu kenarlarını süslemek için de bayanlar dantelden yararlanır. Bunun dışında, başörtülerinin ucuna da oya şeklinde dantel yapılmakta ve yastık uçları da dantellerle süslenebilmektedir.

Dantel modası hiç geçmediği için kadınlar tarafından günlük yaşantımızda sıkça karşımıza çıkar. İğne oyası, boncuklu oya modelleri, tığ oyaları özellikle hanımların kullandığı namaz eşarplarında ve günlük eşarplarda dikkat çekmektedir. Dantellerden sehpalarımızda kullanabileceğimiz sehpa örtüleri yapabileceğimiz gibi, mutfaklarda kullanabileceğimiz mutfak örtüleri de yapabiliriz. Orta sehpaları süslemek amacıyla dantel örtüler, bayanlar tarafından yapılabildiği gibi dantellerle pikeleri de süslemek mümkündür. Havlu kenarlarının dantellerle süslendiği havlular da günümüzde bayanlar tarafından hala rağbet görmekte ve seçilmektedir. Bayanlar evde yaptıkları bu el işlerini, isterlerse bir dükkan ile anlaşarak dükkana satabilir ya da kendi yakın çevrelerinden sipariş alarak da ürünleri yapabilir. Bunun dışında ister kendi internet sayfalarında isterlerse el işlerinin satışının gerçekleştiği internet sitelerinde de kendi el işlerini satabilirler. İnternette yer alan Deli Kızın Hobileri vb. sitelerde bayanlar dantel örneklerini satışa sunabilirler.

Dantel modası hiçbir zaman geçmemekle birlikte hala kadınların evlerinde kullandıkları örtülerde ve diğer modellerde kendini göstermektedir. Sizler de bu konulara yatkın ev hanımlarından iseniz, dantel işini yaparak ek gelir elde edebilirsiniz.

İlinizi belirterek yorum atarsanız ek iş bulma şansınız daha fazla artar.4 Yorum Var

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 829 aboneye katılın