istesozluk.com

Evde Çanta Yapmak

Günümüz şartlarında bir işten gelen gelir ailemizi geçindirmeye ne yazık ki yetmiyor. Bu durumun farkında olan aile fertleri ekonomik olarak daha iyi bir yaşam sürebilmek için yeni iş kolları yaratarak para kazanıyorlar. Bu iş kollarından biri olan çanta yapmak da evde yapılabilecek işlerin en gözde olanlarındandır diyebiliriz. Çanta yapımı ile ilgili bazı önemli iş çeşitlerini aşağıda görebilirsiniz.

Kağıt çanta yapımı

Evinizde oturduğunuz yerden bazı renkli kağıtları kullanarak da kolay ve oldukça iyi görünen çantalar yapıp bunları ilgili alışveriş merkezlerinde satabilirsiniz. Sonuç olarak çanta yapımı zahmetli olsa da maliyet yönünden sizi yormayacağı için bu işten iyi para kazanabilirsiniz.

El yapımı çantalar

Üretim hatlarına sahip ve seri üretim ile çanta imal eden büyük firmalar kullandıkları çanta malzemelerinde sürekli iyileştirmeler yapmak isterler. Bu durumda bazen çantaların kalitelerinde düşüşe sebebiyet verir. Ancak evinizde üreteceğiniz el yapımı çantaların her biri bu işi yapan kişilerin elinde şekil bulacağı için sağlamlık ve kalite yönünden sıkıntıya düşmediğiniz gibi sizin yaptığınız çantalara daha çok rağbet gösterilir.

 

Evde çanta yapımı

evde-canta

Genel olarak bu işi profesyonel ve yarı profesyonel yapan üreticiler kendilerine bir atölye tarzında işyeri kurarak üretimlerini orada yaparlar. Bu nedenle hem işçi maliyetleri hem de açtıığı işyerinin kira masraflarının maliyeti üretmiş olduğu ürünlerin satış fiyatına yansır. Ancak evde yapılan çantaların bu tür sabit giderleri olmadığı için daha az maliyete üretilir ve daha çok müşterisi olur.

Bez çanta yapımı

bez-canta

Çanta üretimi yaparken kullanacağınız malzemelerden bir tanesi de bez ve türevleridir. Tekstil sektöründe artan malzemelerden çantaların dış hatlarını yapabileceğiniz gibi farklı renkleri bir araya getirerek yeni tarz çanta modelleri üretip insanların ilgilisi çekebilirsiniz.

 

Karton çanta yapımı

Karton çanta yapımı evde
Karton çanta yapımı evde

Çanta denildiğinde sadece hanımların kullandığı çantalar akla gelir ancak mağazalarda ve alış veriş merkezlerinde kullanılan özel karton çantalarda oldukça büyük ilgi görür. İsterseniz bazı firmalar ile anlaşıp onlar için kartondan çanta üretip satabilirsiniz.

Kumaştan çanta yapımı

Dikilmesi ve şekil verilmesi kolay olan kumaşlar kullanılarak da oldukça şık ve gösterişli çantalar üretebilmeniz mümkün. Bunun için biraz hayal gücü ve birazda el becerisine ihtiyacınız var. Evinizde bu tür çantalardan üretip oldukça uygun fiyatlara satabilirsiniz.

Kot pantolondan çanta yapımı

Kot çanta
Kot çanta

Atıl durumda olan kotlarınızdan veya oldukça ucuza alabileceğiniz kot pantolonlardan çanta yapma fikride size iyi para kazandırabilir. Ayrıca bu çantaları farklı süsleme işlemlerinden geçirip görselliğini de arttırabilirsiniz.

 

Keçeden çanta yapımı

keceden-canta

Evinizde çanta üretme fikrini benimsemiş ve bu iş kolunda ilerlemek istiyorsanız öncelikli olarak hangi malzemeleri kullanarak çanta üretimi yapacağınıza karar vermelisiniz. Bu malzemelerin arasında iyi bir yere sahip olan keçe malzemesi ile kolay ve hızlı bir şekilde çanta yapabilmek mümkündür. Ayrıca fiyatı yönünden diğer deri ve deri türevi malzemelerden daha ucuz olduğu için üretmiş olduğunuz çantaları çok pahalıya üretmediğiniz gibi buna bağlı olarak da satış fiyatınızda çok yüksek olmaz. Bu nedenle satacağınız müşteri sayınız artar.

Siz de evde bu işlemlerden yapıp para kazanmak istiyorsanız yorum atarak firmalara ulaşabilirsiniz.8 Yorum Var

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 834 aboneye katılın