istesozluk.com
Engelli iş ilanları

Engelliler İçin İş İlanları

Engellilerin iş hayatına kazandırılması için devletin bazı almış olduğu kararlar vardır. Ve bu konuda çok ciddi çalışmalar yapılmaktadır. Kamuda engelli personel alımı için ayrı bir kontenjan açılır. İşkur özürlü iş ilanları olarak tarandığında farklı alanlarda farklı ilanların yayınlandığını görebiliriz.

Özel Sektörde Engellilerin Durumu

Başta belirttiğimiz gibi devlet çalışmalarının ilgilendiği bir konuda özel sektördeki çalışan engelli sayısıdır. Belirli koşullara göre özel sektör belirli sayıda engelli personeli istihdam etmek durumundadır. Engelli banka iş ilanları sık rastlanılan bir ilandır. Bankaların binlerce personeli vardır ve sadece engelliler için ayrılmış bir işe alım kontenjanı da bulunmaktadır. Engelliler için iş başvuruları süreci daha kolay ve hızlı gelişir. Tabi ilgili başvuru yapılıp süreç başladıktan sonra bu olay olur. Hali hazırda çalışma fırsatı bulamayan maalesef engelli vatandaşlarımız vardır. Bu sebeple bu tip iş ilanlarının yakından takip edilmesi gerekir.

Filtreleyerek Arama Yapma

Duruma istinaden gerek il bazında gerekse yaşanılan bölge bakımından iş ilanları araması yapılması faydalı olacaktır. Engelli iş ilanları Avrupa Yakası diye bir arama yaptığınız zaman olası o yakadaki ilanları görebilirsiniz. Bu da işinizi kolaylaştırabilir ancak tarih güncellemesini yapmayı unutmayın. Çünkü interaktif ortamda eski ilanlar hemen düşmez. Yine il bazında da bahsettiğimiz şey geçerlidir. Engelli iş ilanları Sakarya dediğinizde ilgili ildeki ilanlarla ilgili bir çalışma yapmak faydalı olacaktır. Zaten kamu kuruluşlarında da il bazlı alımlar yapılır. Örneğin Sakarya ilinde 50 engelli personel alınacaksa öncelik o ilde ikamet eden kişiye aittir. Eskiye oranla engelli istihdam konusunda ciddi bir ilerleme vardır. Tabi ki farkındalık konusunda daha tam istenilen noktada olmasa da engelli vatandaşların iş hayatına kazandırılması son derece önemli bir husustur. Engelli iş ilanları için sitemize gözatabilirsiniz.2 Yorum Var

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 834 aboneye katılın