istesozluk.com

En yakın arkadaşınız yöneticiniz olursa ?

Beklediğiniz terfileri alamamanız sonucu en yakın arkadaşınız yöneticiniz konumuna gelebilir. Bu durum hem sizin için hem de yönetici olan arkadaşınız için son derece zordur. Bu durumlarda arkadaşınızla iletişim halinde olmak olası sorunların önüne geçecektir.

Yeni bir yönetici neler yapmalı?

  • Öncelikle çalışanlardan kendini daha yüksekte görmek ileride büyük sorunların yaşanmasına neden olur. Bu yüzden bir yöneticinin çalışanların yardımına ihtiyacı olduğunu belirtmesi gerekir. Bir takım ruhu oluşturmak son derece önemlidir. Bu sayede hem iş motivasyonu artar hem de ofis içerisinde gereksiz çekişmelerin yaşanması engellenir.
  • Yeni bir yönetici arkadaşına yardım etmelidir. Onun bir kariyer danışmanı olabilir. Yön vererek daha çabuk terfi almasını sağlayabilir.
  • Yönetici olduğunuzda aldığınız yeni mallar arkadaşlarınızı çok da ilgilendirmeyecektir. Bu yüzden yeni arabanızı, evinizi arkadaşlarınıza çok fazla anlatmanıza da gerek yoktur.

Terfi alamayan bir kişi neler yapmalı?

Öncelikle yeni yönetici olmuş arkadaşınıza kesinlikle ön yargıyla yaklaşmayın. Samimi bir şekilde yöneticiliğini kutlayabilir, iş ortamında resmi dışarıda ise yine aynı şekilde içten konuşmanıza devam edebilirsiniz. Çünkü ilerleyen zaman içerisinde sizin de bir terfi alma ihtimaliniz var.

  • İş tanımlarınızı yöneticinizle konuşabilirsiniz. Bu sayede ileride oluşabilecek sorunlarda hangi işlerin sizin yüzünüzden aksadığını daha iyi bir şekilde belirleyebilirsiniz. İş tanımı belli olmayan şirketlerde sorunlar herkese mal olduğu için çözümler de gecikmektedir.


1 Yorum

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 835 aboneye katılın