istesozluk.com
En karlı işler

En Karlı İşler

Kar etmek son derece önemlidir bir işletme için. Çünkü kar ediyorsanız işler yolunda demektir. Zamanla en çok kar getiren kazandıran işler tartışılmaya başlamıştır. Ancak birçok kişi bende kazanırım mantığı ile bu işlere saldırıcınca durum öyle olmaktan artık çıkmaya başlamıştır. Rekabet düzeyi çok yüksek olan bir kategoride yani pastanın büyük dilimlerini kimin yiyeceği bellidir. Sayı  arttıkça dilimler küçülür ve oranlar düşer. Dolayısıyla market açmak çok karlı bir iştir ancak o marketi açtığın yer, büyüklüğü, hizmet anlayışı, ürün farklılığın gibi birçok faktör belirler bu karlılığı. En karlı işler için en çok para kazandıran meslekler diyebiliriz.

Yüksek Kar İçin Hangi Sektörler Tercih Edilebilir

Öncelikle güvenli ve mümkün olduğunca garantici olmak istiyorsanız ilk sektör yeme içme sektörüdür. Çünkü insanlar yemeden duramazlar ve alışveriş yapmalılar. İster hizmet sektörü cafe, restaurant, ister bir market olsun eğer yukarıda bahsettiğimiz faktörler uyuyorsa yeri vb. gibi büyük ölçüde kendini amorti edecektir. Ve sonrasında karlılığa geçiş başlayacaktır. Onun dışında bilişim sektörü de yüksek karlılık vaat eden bir sektör olarak göze çarpıyor. Tabi burada deneyim ve iş bilirlik önemli. Ancak bir konuda iyi bir fikir ve proje gerçekleştirilebilirse milyoner bile olabilirsiniz.

Online Karlılık Ne Demek

E-ticaret ile satış yapmak
E-ticaret ile satış yapmak

Özellikle e-ticaret başarılarından sonra online karlılık konuşulmaya başlandı. Örneğin gittigidiyor.com 596 bin tl sermaye ile kurulmuş olup 217 milyon dolara satılmıştır. Markafoni  ve son olarak yeni satışı gerçekleşen yemeksepetini örnek verebiliriz. E-ticarette dikey ya da yatay olsun önemli değil başarılı olmak mümkündür. Tek bir ürün satışından bile özellikle sosyal medya üzerinden dahi çok ciddi karlar eden işletmeler vardır. Online alışveriş inanılmaz bir büyüme sürecinde artık insanlar internetten sipariş vermeye iyice alıştılar ve bu sayı hızla büyüyor. Bu da yeni girişimler yeni markalar demektir. Bu sektör de karlılık oranı son derce yüksektir.Yorum Yaz

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 836 aboneye katılın