En Çok Para Kazandıran Meslekler 2016


En çok para kazandıra meslekler 2016 deyince ilk akla gelenler doktorluk, avukatlık, mühendis, oluyordu. Ancak çağ değiştikçe teknoloji geliştikçe arada dengeler de değişmeye başladı. Yeni sektörler, yeni tanımlar farklı içeriklerin oluşturulmasına sebep oldu. Öncelikle çok para kazanmayı sadece meslekle irdelemek doğru değil. Her doktor ya da her mühendis ortalama aynı parayı kazanmaz. Dolayısıyla çok para kazananlar fark yaratanlardır. Bu meslekleri ek para kazanma yolu olarak da düşünebilirsiniz. 2016 yılında en çok kazandıran mesleklerin bir kısmından bahsetmek istedik.

Bilişim Sektörü Geleceği En Çok Kazandıranı Olacak

Bilişim sektörü

Bilişim sektörü

Kesinlikle artık çağ uzay çağına doğru giderken, teknolojik gelişmeler vs. bilişimin büyümesi inanılmaz bir ivme kazanacak bu sektörün içinde yer alan kişiler doğru işleri yaptıklarında ve doğru pozisyonda olduklarında çok ciddi meblağlar kazabilirler. Sıradan bir teknoloji şirketinde Sistem Mühendisi 5 bin alırken çok önemli bir projede olan sistem mühendisinin başlangıç maaşı 10 bin dolara olabilir. Bu örneği yazılım geliştiriciler içinde verebiliriz. Gelecekte bulunduğunuz konum belirleyici olacaktır. O yüzden gelecek planlarınızı yaparken bu faktörü göz önünde bulundurunuz.

Hizmet Sektörü Asla Bitmeyecektir

Hizmet sektörü

Hizmet sektörü

Neden asla kelimesini kullandık, insanlık olduğu sürece hizmet sektörü olacaktır. Dolayısıyla ben teknolojinin bir parçası olmak yerin işimin bir parçası teknoloji olsun diyenler için umut her zaman vardır. Hizmet sektöründe başarılı olabileceğiniz ve yeni iş kurabileceğiniz yüzlerce alan vardır. Ancak sizin hedefiniz yapılmayanı yapmak, yapılanı farklı kılmak olsun. Günümüzdeki gelişmelerle birçok şeyi değiştirebilirsiniz. Artık her şey sanal oluyor ve bu böyle devam edecek dolayısıyla insanları yaşamını kolaylaştırabilecek projeler çok kazandırabilir. Elbette farklı sektörlerde yine örneklerden bahsedilebilir ancak gelecek nerede olacak ve eğer yeni bir şeylerin parçası olmayı düşünüyorsanız bilişim ve hizmet sektörü içindeki mesleklere yönelmek son derece iyi bir fikir olabilir. Hatta eğitiminizi de bu yönde dizayn edebilirsiniz.

Yorumu Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Toplam 2 Yorum