istesozluk.com
Emeklilere evde ek iş

Emeklilere Ev Ortamında Ek İş

Emekli olduktan sonra şöyle rahat bir hayat yaşarım diyenlerin yüzde doksanı emekli olduktan kısa bir süre sonra çalışmaya başlarlar. Bunun iki sebebi vardır. Birincisi emekli maaşı yetmez geçim için ek iş gereklidir. İşten emekli olabilirsiniz ama sorumluluklar yaşam boyu devam eder. İkincisi ise çalışmak, bir şeyler yapma ihtiyacı hissidir. Bu dürtüyü kolay kolay silmek ya da görmezden gelmek mümkün değil. Yaşam boyu ciddi bir tempoda çalışmış insan bir anda sessizliği ve durgunluğu kabul edemez. Sonuçta her koşulda yol çalışmaya ve ek gelire çıkıyor. Peki emekliler özellikle ev ortamında nasıl bir ek gelir yaratabilir?

İnteraktif Ortamdan Yararlanmak

Şüphesiz en büyük kaynak internet olacaktır. İnternet üzerinde hem kendi alanı hem de ilgi duyduğu alanla ilgili çalışmalar yapabilir. Yıllarca süren iş tecrübelerini kaleme aldığı ve güncel haberlerinde olduğu bir web site yahut blog ilk adımlar olabilir. Bunu tamamen video odaklı yapıp ufak bir yardımla YouTube üzerinden de yapabilir. Ya da uzman olduğu alanda internet üzerinden danışmanlık hizmeti verebilir. Seçenekler çok önemli olan kişinin nereden başlamak isteğidir. Gerisi kendiliğinde gelecektir. Son zamanlarda bu bahsettiğimiz alanlarda çalışmalar yapan ve tüm süreci evinden yürüten emekliler bulunmaktadır. Çağrı merkezi olarak evden çalışma imkanı bulabilirler.

Ev Ortamında İş Sürecine Alışmak

Evden çalışmanın iyi yanları da var kötü ve zorlayıcı yanları da. Özellikle emekliler için ilk etap kolay olmayabilir. Sıkıcı ve basık bulabilirler tabi burada önceki çalışma hayatı da önemli teşkil ediyor. Nasıl bir ortamda mesai harcandı önemli. Bununla beraber evden çalışmak demek rahatlık algısını ister istemez oluşturuyor. Buna çok izin vermemek gerek. Çünkü disiplinli ve planlı bir çalışma olmadan ne yaparsanız yapın sonuç elde edemezsiniz. Dolayısıyla emeklilik sonrasında evden çalışma fikri olanlar için bazı şeyleri göz önünde bulundurmak ve ona göre harekete geçmek faydalı olacaktır. Ancak iyi bir sistem oturtup zamanı iyi kontrol edebilirseniz ve doğru alanda çalışmalar yapılıyorsa sonuç elde edememeniz için hiçbir sebep yoktur. Emekli iş ilanları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca attığınız yorumlarla evde ek iş veren firmalara ulaşabilirsiniz.2 Yorum Var

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 836 aboneye katılın