istesozluk.com
Ek Kazanç

Ek Kazanç

İster sabit bir işiniz olsun ister farklı bir iş durumunuz hayat şartlarında daima para kazanmak durumundasınız. Özellikle yaş ve dönem ilerledikçe sorumluluklar arttıça hayat pahalılığına dair daha gerçekçi şeylerle karşılaşabiliyorsunuz. Bu sebeple bir çok birey ek kazanç kapıları aramakta ve hem kendisi hem de sevdikleri için daha çok çalışmak durumda kalıyor. Peki bu ek kazanç olayların nasıl bir yol izlenmeli ve nasıl sonuç alınabilir buna daha yakından bakalım. Oyun oynayarak ek kazanç kazanabilirsiniz.

Doğru Kanalı Seçmek

Bir yerden başlamaya karar verdiniz. Ama önünüzde bir sürü seçenek çıktı. Burada sadece çok büyük kar var diye bilmediğiniz bir işe girmeye karar verirseniz kısa bir süre işlerin hiçte yolunda gitmediğini anlayacaksınız. Üstelik kaybettiğiniz şey sizin için çok değerli olan zaman olacaktır. Dolayısıyla fikriniz olan ve kendinizi geliştirebileceğiniz bir şey olmalı. Örneğin bir finans sektöründe çalışıyorsanız ya da ekonomiyi çok iyi takip ediyorsanız Forex uygulamalarında kendinizi deneyebilirsiniz. Ya da çok alakasız bir işte çalışıp ancak çok iyi gitar çalıyorsanız bir yerde haftanın 2 günü çalabilirsiniz. Bir bölümden mezun oldunuz ama farklı bir iştesiniz ancak o bölümle ilgili öğrencilere özel ders verebilirsiniz. Gördüğünüz gibi çok farklı sektörlerden örnekler verdik.

Sadece Para Odaklı Bakmak Hatadır

Yukarıda bahsettiğimiz özellikle kategorinize uygun olan ve mutlaka bir noktadan sizinle birleşen bir şey olmalıdır seçtiğiniz kazanç kapısı. Bu noktada çok aceleci davranmadan seçeneklerinizi yazın ve yaparken hem keyif alabileceğiniz hem de sabırlı olabileceğiniz bir iş modelini deneyin. Ek kazanç konusunda en önemli hususlardan biri mevcut işinizi ve yoğunluğunuzu sekteye uğratamayacak bir iş modelinin yaratılmasıdır. Aksi durumda mutlaka etkilenip performansınızı düşürebilirsiniz. Ayrıca işinizle ilgili katı kurallar varsa yine dikkatli olmalısınız.

Yorum atarak ek kazanç sağlayabileceğiniz firmalara ulaşabilirsiniz.Yorum Yaz

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 835 aboneye katılın