istesozluk.com

E-ticaretin Önemi

Günümüzde alışverişin önemli bir payı internet ortamına kaymış durumda, hal böyle olunca bu pazardan pay almak isteyen kişi sayısı da her geçen gün artıyor.
E-Ticaret sitelerinde bir müşterinin dikkat ettiği noktalar bellidir. Öncelikle güven veren bir tasarım ve markanın bilinir olması kullanıcıların daha rahat bir şekilde alışveriş yapmasını sağlıyor. Satış sonrası müşteri hizmetlerinin kolay ulaşılabilir olması da kullanıcı sadakatini artırarak devamlı alışverişi getiriyor.

E-Ticaret sektöründe kariyer yapmak
Sektör içerisinde üretim aşamaları olmadığı için daha çok tedarik zinciri yönetimi, lojistik, insan kaynakları, finans, muhasebe departmanlarında eleman ihtiyaçları olmaktadır. Eğer üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezunsanız ve kariyerinize e-ticaret üzerinden devam etmek istiyorsanız çeşitli internet siteleri üzerinden özgeçmişinizi gönderebilirsiniz.

E-Ticaret sitesi açmak ve para kazanmak
Günümüzde pasta payı giderek büyüse de e-ticaret sitesi açan kişi sayısı da günden güne artmaktadır. Eğer bu sektör içerisinde yer almak istiyorsanız ve yeterli miktarda sermayeniz yoksa daha spesifik kategorilere yönelmenizi öneriyoruz. Hepsiburada, Gittigidiyor gibi her tarz ürüne sahip bir site açmak yerine tek bir kategori üzerine site açmanız hem müşteri kitlenizi daha iyi tanımanıza hem de operasyonel işlemleri daha kolay gerçekleştirmenize yardımcı olur. Bu sektörde ürün pazarlama kadar ürün satışı sonrası verilecek destek de bir o kadar önemlidir. Bu yüzden dar bir yelpazede başlayıp giderek genişleyen bir ürün ağına sahip olmak daha istikrarlı büyümenizi sağlar.1 Yorum

  • çağımızın en büyük sektörlerinden biri artık e ticaret bu alanda yer almayan neredeyse hiçbir şirket yok artık tüm stratejiler buna göre belirleniyor ve daha fazla kitleye ulaşılmaya çalışılıyor e ticaret artık vazgeçilmez bir pazarlama satış yöntemi.

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 836 aboneye katılın