istesozluk.com

Doğru İşe Doğru İnsan

Günümüzde Türkiye’nin en büyük sorunlarının başında kuşkusuz ki işsizlik problemi yer almaktadır. Üniversite mezunları bile iş bulmakta zorluk çeker için hayatımıza giren internet teknolojisi bizlere hayatımızı kolaylaştıracak yenilikleri de getirmiş, getirmeye de devam etmektedir. İnternet ve bilgisayar teknolojisin en yüksek seviyeye ulaştığı bu yıllarda iş ilanları da artık gazete sayfalarından internet sayfalarına taşınmakta. İnternet üzerinden yayınlanmakta olan iş ilanları iş bulmak isteyenler için benzersiz kolaylıklar sunar iken daha kısa süre içerisinde daha kaliteli bir işe sahip olmanızı sağlamaktadır. Doğru işe doğru insan başlığı ile hazırladığımız yazımızda internet üzerinde yer alan iş ilanlarına nasıl başvuracağınızı, başvuru esnasında nelere dikkat edeceğinizi ve cv gönderir iken dikkat etmeniz gerekenlere değineceğiz ve iş bulmanızda sizlere yardımcı olacağız.

İnternet üzerinde yer alan iş ilanları siteleri iş verenler ile iş bulmak isteyenleri bir araya getirir iken gazete sayfalarında kaybettiğiniz zamanı sizlere hediye etmektedir. Gazete sayfalarında yayınlanan pek çok ilan arasından size en uygun ilanı seçmekte zorluk çeker iken internet ilan sitelerinde artık sadece kendi sektörünüz ve mesleğiniz ile ilgili ilanları görebilecek ve sadece bu ilanlara başvurarak iş bulma yüzdenizi arttırabileceksiniz. İnternetten iş bulmak oldukça kolay olur iken bunu sağlayan pek çok etken bulunmakta. Bu etkenlerin başında kategorize sistemi ile sektör seçme yer alır iken diğer önemli bir özellik mesleğiniz ile ilgili eklenen eleman ilanlarının sizlere mail ve telefon numaranıza mesaj yolu ile gönderilmesidir.

Doğru İş Seçimi Nasıl Olmalı?

Doğru iş seçimi yapmanız için sizlere destek de vermekte olan ilan sitesi sahipleri aynı zamanda cv gönderme özelliği ile de dikkat çekmekte. Artık ilan sitelerine eklenen eleman ilanlarına sadece tek tık ile cvlerinizi gönderebilecek ve iş başvurunuzu kısa süre içerisinde gerçekleştirebileceksiniz. İş bulmak isteyenler için cv hazırlama tekniklerine de kısa bir şekilde değinmek istiyoruz;

Cv hazırlarken öncelikle cv içerisinde fotoğrafınızın bulunmasına büyük önem gösterin. Fotoğrafsız olarak hazırlanan cvler iş verenler tarafından incelenmeden geri çevrilmektedir. Bu yüzden hazırlamış olduğunuz cv içerisinde son 3 veya 6 ay içerisinde çekilmiş düzgün bir fotoğrafınıza yer vermenizde fayda var.

Hazırlamış olduğunuz iş başvurusunda kullanacağınız cv içerisinde yer alan bilgilerin belirli bir düzen ve taslak halinde olmasına özen gösteriniz. Düzensiz ve özen verilmeden hazırlanan sıradan cv ler rakiplerinizin arkasında kalmanızı sağlamaktadır. Etkileyici, güzel ve göze hoş gelen bir cv ile iş veren kişileri etkileyebilir ve farklı olduğunuzu onlara hissettirebilirsiniz. Cv hazırlar iken bilgilerinize yer vermeden önce bilmeniz gereken şey ise hiçbir şekilde yalan ve geçersiz bilgi verilmemesi gerektiğidir. Bu bağlamda tüm bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız iş bulmanızı kolaylaştıracaktır.

İnternet üzerinde yer alan iş ilanları online olarak gerçekleştirildiği için elinizi hızlı tutmanız gerekmekte. Siz 5 dakika geç kalır iken sizinle aynı özellikte bulunan kişiler yapacakları ilk başvuruda iş bulabilir siz açıkta kalabilirsiniz. Bu yüzden sizlere önerimiz iş ilanları sitelerine eklenen ilanları mail ve telefon aracılığı ile takip etmeniz gerektiğidir. Bu takip ile sizin mesleğiniz ile alakalı eleman ilanları eklendiğinde siz bilgilendirilecek ve iş ilanlarına ilk başvuran olduğunuz için işe alınma olasılığınız daha fazla artacaktır. İş bulmak ve iş bulurken de zaman kaybı yaşamak istemiyor iseniz sizde artık gazete sayfalarını saatlerce araştırmak yerine internet teknolojisinden sonuna kadar faydalanarak kendinize en uygun işe sahip olabilirsiniz.3 Yorum Var

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 836 aboneye katılın