istesozluk.com
Çağrı Merkezi işi

Çağrı Merkezi İşi

Son dönemin en popüler işlerinden biri olan çağrı merkezi işi her geçen gün daha büyüyor. Özellikle hem işyerinden hem de evden çalışma imkanı sunabilen bir iş kolu haline gelmesi büyük bir avantaj sağlıyor çalışanlara. Çağrı merkezinde İnbound ve Outbound sistemleri çalışır. İnbound’da gelen aramaları karşılarsınız genelde destek çağrılarıdır. Outbound ise satış odaklı müşteri temsilcisi tarafından yapılan çağrılardır. Çağrı merkezi tamamen interaktif bir sistem üzerinden yürüdüğü için evden çalışmaya da kolayca imkan tanımaktadır. Diz üstü bilgisayarınıza yüklenecek bir program ile evinizden kolayca çalışabilir ve iş yazışmalarını takip edebilirsiniz. Ayrıca bazı firmalar evde bayanlar için çağrı merkezi işi hizmeti sunmaktalar.

Evden Müşteri Temsilciğini Yürütmek

Gayet güzel bir şekilde yürütülebilir. Bunu yakından da gözlemedik. Yukarıda bahsettiğim gibi bilgisayarınıza sistem kurulduktan sonra ihtiyacınız olan şey internet, kulaklık ve bilgisayarınız. Mevcut iş akışına yüklenen program sayesinde dahi olup tüm bilgilerinizi ve işle ilgili tüm gerekli işlemleri görebiliyor ve yapabiliyorsunuz. Ayrıca işyerindeki gereksiz gerilim ve yol yorgunluğu gibi sizi yıpratacak etkenlerden uzaksınız. Bu açıdan çağrı merkezi işi özellikle evden çalışmak isteyenler için önemli bir seçenektir.

Bankalardaki Çağrı Merkezi İşleyişi

Bankalardaki işleyiş sadece çağrı merkezi odaklı kurulmuş firmalara nazaran biraz daha farklıdır. Banka çağrı merkezi işleri banka tarafından çok önemsenir. Çünkü önemli otomasyon ekranları, işlem ekranları gibi uzmanlık isteyecek işlem adımları vardır. Bunun için sıkı bir mülakat süreci ve eğitim süreci vardır. Normal bir çağrı merkezi şirketine dahil olma sürecinizle bankadaki çağrı merkezine dahil olma süreciniz hakkında ciddi bir fark vardır. Ayrıca çalışma sistemi ve disiplin yine ortalama bir çağrı merkezi şirketine oranla çok daha sıkıdır. Hak verirsiniz ki bankacılık işlemleri çok önemlidir. Ve bir hata çok şeye sebebiyet verebilir. Bu sebeple onay prosedürleri ve çalışma sistemi son derece önemli bir dengede yürütülür. Çağrı merkezinde kariyer hedefi olanlar banka çağrı merkezlerine yönelebilirler. Bu onların gelecekleri açısından doğru bir adım olacaktır. Bordrolu çalışan olma ve bazı haklardan faydalanma gibi özel artıları vardır. Yine maaş olarak çok olmasa da biraz daha yüksektir banka çağrı merkezindeki çalışanların maaşı. Tüm çağrı merkezi işlerine buradan ulaşabilirsiniz.14 Yorum Var

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 831 aboneye katılın