istesozluk.com
Büyükbaş hayvancılık fikri

Büyükbaş Hayvancılık Fikri

Ülkemiz tarım ve hayvancılık konusunda olması gerektiği yerden çok uzaktadır. Öyle şeyleri ithal ediyoruz ki şaşırıyor insan. Tabi bir çok faktör var ve yıllar içerisinde maalesef durumu pek de iyiye doğru götürmedi. Ancak ülkemizin çeşitli bölge ve yerleşim yerleri için çok önemli bir geçim kaynağı hayvancılıktır. Dolayısıyla oralarda olup ya da oralar hakkında bilgisi olup bir girişimcilik yapmak isteyen kişiler için bazı devlet teşvikleri de vardır. Ziraat Bankası son dönemde desteklerini arttırmıştır.

Hayvancılık İle Yükselmek

Ben hayvancılık yapacağım diyorsanız bazı soruların cevapları lazım; Neden böyle bir karar verdin? Yerin hazır mı? Hayvanlar için sermaye hazır mı? Bilgin, tecrüben var mı? Gibi daha da artabilir soruların cevapları çok önemli. Çünkü burada bilgisizlik ve tecrübesizlik olayı sadece zaman kaybına götürür. Hayvancılık yapıp çok para kazanmak amacında iseniz gitmeniz gereken yolu nasıl hesapladınız. Yoksa kurban satışlarına mı güveniyorsunuz. O konuda bir bilginiz var mı, nasıl ticareti döndüğünü biliyor musunuz? Gibi yine sorular ortaya çıkıyor. Sonradan öğrenirim mantığı ile bu işe girmek ciddi bir risktir.

Yapılabilir Nedenler

Eğer imkan yaratabiliyorsanız yani bir iş kurma disiplininde ve şartlar da müsaitse bu bir yer olabilir, küçük küçük başlayabilir. Tecrübeli ve bilgili biri olabilir. Bununla beraber biraz sermaye ile eğer ilginiz de varsa yapılabilir. Tabi burada iyi değerlendirme süreçleri yapılması lazım ne amaçlanacak ona göre neler yapılacak ve ne şekilde masraflar var. Net bir şekilde göz önünde bulundurulmalı. Bir yerlerden başlayıp sonuç alabilirseniz devlet destekleriyle büyümeniz söz konusu olabilir. Ancak bunun için ilk baştan önünüzü görmeniz gerekmektedir. Bunun için yukarıda bahsettiğimiz şeylerden biri olarak ortak bir payda da buluşmak şarttır. Güncel iş ilanları yayınlanan sitemizde tam zamanlı bir iş te bulma şansınız vardır.Yorum Yaz

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 835 aboneye katılın