istesozluk.com
Bayilik veren firmalar

Bayilik Veren Firmalar

Kendi işini kurmak isteyenlerin bir bölümü hem daha az riskli olması hem de tanıdık bir yüzle piyasaya girmek için bayilik tercih edebiliyor. Türkiye’de birçok marka ve şirket bayilik veriyor. Tabi bu bayiliğin şartları işe ve markaya göre farklılıklar gösterebiliyor. En popüler bayilik veren şirketler, Turkcel, Avea, Vodafone, Bimeks, İstikbal, Mavi, Koton, Digitürk, Kargo firmaları gibi. Tabi bunlar büyük ölçekli ancak orta ölçekli olup da çok sayıda bayilik veren firmalarda bulunuyor.

Bayilik Almadan Önce

Bayilik işine sıcak bakıyorsunuz ve adım atmaya karar verdiniz. Yapmanız gereken ilk şey iyi bir analiz süreci geçirmeniz. Acele etmeden aklınızdaki her ne ise o konuyla ilgili ve bayilik şartları ile ilgili araştırmalara başlamalısınız. Ayrıca çeşitli fizibilete raporları hazırlatarak iş öncesinde geleceğe dair bazı beklentilere dair gerçekçi veriler ortaya koyabilirsiniz. Her bayiliğin farklı şartları olabiliyor. Bunların bağlayıcı olanları var bu sebeple ben bu işe girdim yarın çıkarım olmadı diyemezsiniz. Böyle bir şey olsa dahi para ve zaman kaybı çok ciddi olacaktır. Evden çalışarak bayilik gerçekleştirebileceğiniz firmalarda vardır.

Sektör Tercih Ederken

En kritik konulardan biri de bu elinizdeki bütçeye göre tam emin olamadığınız bir işe de kendinizi adamaya çalışmanız sonuç vermeyebilir. Bu sebeple sektörlerle ilgili araştırma yapın hatta mevcut bayilere gidip bir danışın. Sonuçta aynı lokasyonda olmayacaksınız bir problem olmayacaktır. Ya da gözlemlemede yapabilirsiniz. İş akışını yakından takip etmek ve görmek sizin için iyi olacaktır. Bayilik konusunda emin olmadığınız firma ve şirketlere karşı serin durun. Bazı bayilik teklifleri hiç karlı değildir para verdiğinizle kalırsınız. Mutlaka yapabileceğiniz bir şeyler vardır o sebeple fuarlara katılıp yakından temaslarda bulunmayı ihmal etmeyin. Özellikle fuarlarda bazı şeyleri karşılaştırmanız daha kolay olur.1 Yorum

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 835 aboneye katılın